Суперлиганинг 1-туридан ўрин олган “Нефтчи” – “Насаф” учрашуви жанговар дуранг билан якун топди.
“Нефтчи” бош мураббийи Сергей Ковшов стадион микс-зонасида ўз фикрларини билдирди.
“Насаф” бош мураббийи Рўзиқул Бердиев Фарғонадаги "Истиқлол" стадиони микс-зонасида ўз фикрларини билдирди.
Ўзбекистон чемпионатининг янги мавсумига старт берилмоқда. Мавсумни "Қизилқум" ва "Локомотив" ўртасидаги ўйин очиб беради.
Хабарингиз бор, бугун Суперлиганинг янги мавсуми бошланади. 1-турнинг иккита ўйини “Қизилқум” – “Локомотив” ва “Нефтчи” – “Насаф” учрашувлари бугун бўлиб ўтади.
Ёшлар лигасининг 1-тур доирасидаги «Нефтчи» – «Насаф» 1:2 учрашувидан сўнг, жамоамиз устози Зафар Холмуродов ўз фиклари билан ўртоқлашди.
Бугун ёшларимиз лиганинг 1-тур учрашувини Фарғонада “Нефтчи” ёшларига қарши ўтказишди.
Бугун ёшлар лигаси старт олади. Ёшларимиз 1-турда “Нефтчи” ёшлари билан куч синашади.
Баҳор фаслининг март ойида футбол ишқибозларини бир-биридан қизиқарли футбол учрашувлари кутиб турибди.
Хабарингиз бор, Қаршининг “Насаф” жамоасининг ОЧЛ 3-тури доирасида ўз майдонида Қатарнинг “Ал Садд” жамоасини қабул қилади.
Ўзингизга маълум, 1 март куни миллий чемпионатимиз Суперлига баҳслари старт олади.
Кеча “Марказий” стадионимизга ташриф буюрган футбол ишқибозлари “Насаф”нинг ҳақиқий 12-ўйинчиси ролини бажариб беришди.
Ўйин якунларига бағишланган матбуот анжуманининг навбатдаги қисмида “Насаф” устози Рўзиқул Саъдуллаевич иштирок этиб ўз фикрларини билдириб ўтди.
“Насаф” – “Ал Васл” учрашувнинг энг яхши ўйинчиси дея, эътироф этилган ярим ҳимоячи Азизжон Ғаниев ҳақида “аждарлар” устози Рўзиқул Бердиев ўз фикларини билдириб ўтди
Бугун "Марказий" стадионимизда бўлиб ўтган, муросасиз курашларга бой бўлган "Насаф" - "Ал Васл" учрашувига оид статистик маълумотларини эътиборингизга ҳавола қиламиз.