-
-
Суперлига 28.03.2024 19:00 Динамо 2 - 1 Металлург Суперлига 29.03.2024 19:00 ОКМК - Бунёдкор Суперлига 29.03.2024 19:15 Қизилқум - Локомотив Лига—1 30.03.2024 01:00 Лилль - Ланс Ла-лига 30.03.2024 01:00 Кадис - Гранада «A» Серия 30.03.2024 16:30 Наполи - Аталанта АПЛ 30.03.2024 17:30 Ньюкасл - Вест Хэм Ла-лига 30.03.2024 18:00 Хетафе - Севилья Суперлига 30.03.2024 19:00 Андижон - Насаф «A» Серия 30.03.2024 19:00 Торино - Монца «A» Серия 30.03.2024 19:00 Женоа - Фрозиноне Суперлига 30.03.2024 19:00 Пахтакор - Сўғдиёна АПЛ 30.03.2024 20:00 Челси - Бёрнли АПЛ 30.03.2024 20:00 Ноттингем Форест - Кристал Пэлас АПЛ 30.03.2024 20:00 Шеффилд Юнайтед - Фулхэм АПЛ 30.03.2024 20:00 Тоттенхэм - Лутон АПЛ 30.03.2024 20:00 Борнмут - Эвертон Ла-лига 30.03.2024 20:15 Альмерия - Осасуна Лига—1 30.03.2024 21:00 Метц - Монако «A» Серия 30.03.2024 22:00 Лацио - Ювентус Ла-лига 30.03.2024 22:30 Валенсия - Мальорка АПЛ 30.03.2024 22:30 Астон Вилла - Вулверхэмптон -
Андижон болалар-ўсмирлар футбол академияси тарбияланувчилари Ўзбекистонда тенгсиз
Баҳо: 0Бўлим: ЎЗБЕК ФУТБОЛИ
Рукн: Янгиликлар
Ўзбекистон футбол ассоциацияси ҳузуридаги ҳудудий болалар-ўсмирлар футбол академияларининг 2004 йилда туғилган тарбияланувчилари ўртасида ўтказилаётган Ўзбекистон чемпионати ғолиб ва совриндорлари аниқланди.
Хабар берганимиздек, мусобақанинг илк босқичида жамоалар “А” ва “Б” минтақасига бўлинган ҳолда, уй-сафар тизимида ўтказилган учрашувлар якунига кўра U-14, U-15, U-16, U-17 ёш тоифаларида 8тадан жами 32 та энг кучли жамоа саралаб олинди ҳамда улар мусобақанинг иккинчи босқич йўлланмасини қўлга киритишган эди.
2004 йил тарбияланувчилари ўртасида ўтказилган мусобақанинг ҳал қилувчи финал учрашувида Сирдарё ҳамда Андижон вилояти болалар-ўсмирлар футбол академияларининг тарбияланувчилари тўқнаш келишди. Қизғин ва муросасиз ўтган финал баҳсида Андижон вилояти ёш футболчилари кичик – 1:0 ҳисобида ғалаба қозонишди.
Финал
Сирдарё БЎФА 0:1 Андижон БЎФА
Гол: Бобур Қодиров (30)
3-ўринни Қашқадарё ҳамда Фарғона вилоят болалар-ўсмирлар футбол академиялари тарбияланувчилари қўлга киритди.
Мусобақанинг ёпилиш маросимида ғолиб ва совриндор жамоалар, шунингдек турли номинацияларда энг яхши деб топилган футболчилар Ўзбекистон футбол ассоциацияси терма жамоалар бўлими бошлиғи Азизбек Хайдаров, Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси бош мураббийи Азамат Абдураимов ҳамда Футбол академияларини ривожлантириш бўлими бошлиғи Онгарбай Джалимовлар томонидан медаль, диплом, кубок ва эсдалик совғалари билан тақдирланишди.
Номинациялар бўйича энг яхшилар:
Энг яхши дарвозабон – Абдумалик Нурмуҳаммадов (Андижон вилояти)
Мусобақа тўпурари – Азамат Толибжонов (Фарғона вилояти)
Энг яхши ўйинчи –Мирхаид Холдоров (Сирдарё вилояти)
Жорий йилнинг 15-19 октябрь кунлари “Бунёдкор” футбол академиясида 2003 йилда туғилган тарбияланувчилар мусобақани давом эттиришади.
Манба: minsport.Киритилган сана: 14.10.2019 21:01.
Ўқилди: 2286 марта.
Билдирилган фикрлар: 1 та.
Турнир жадвали
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | Нефтчи | 3 | 9 |
2 | Андижон | 3 | 7 |
3 | Локомотив | 3 | 7 |
4 | Насаф | 3 | 7 |
5 | Қизилқум | 3 | 6 |
6 | Навбаҳор | 3 | 5 |
7 | ОКМК | 3 | 5 |
8 | Пахтакор | 3 | 4 |
9 | Динамо | 4 | 3 |
10 | Сўғдиёна | 3 | 2 |
11 | Металлург | 4 | 2 |
12 | Олимпик | 3 | 1 |
13 | Бунёдкор | 3 | 1 |
14 | Сурхон | 3 | 0 |
Ўтган ўйинлар
4-тур | Динамо | 2-1 | Металлург |
Навбатдаги ўйинлар
4-тур | ОКМК | - | Бунёдкор |
4-тур | Қизилқум | - | Локомотив |
4-тур | Андижон | - | Насаф |
4-тур | Пахтакор | - | Сўғдиёна |
4-тур | Навбаҳор | - | Сурхон |
4-тур | Олимпик | - | Нефтчи |