-
-
Суперлига 28.03.2024 19:00 Динамо 2 - 1 Металлург Суперлига 29.03.2024 19:00 ОКМК - Бунёдкор Суперлига 29.03.2024 19:15 Қизилқум - Локомотив Лига—1 30.03.2024 01:00 Лилль - Ланс Ла-лига 30.03.2024 01:00 Кадис - Гранада «A» Серия 30.03.2024 16:30 Наполи - Аталанта АПЛ 30.03.2024 17:30 Ньюкасл - Вест Хэм Ла-лига 30.03.2024 18:00 Хетафе - Севилья Суперлига 30.03.2024 19:00 Андижон - Насаф «A» Серия 30.03.2024 19:00 Торино - Монца «A» Серия 30.03.2024 19:00 Женоа - Фрозиноне Суперлига 30.03.2024 19:00 Пахтакор - Сўғдиёна АПЛ 30.03.2024 20:00 Челси - Бёрнли АПЛ 30.03.2024 20:00 Ноттингем Форест - Кристал Пэлас АПЛ 30.03.2024 20:00 Шеффилд Юнайтед - Фулхэм АПЛ 30.03.2024 20:00 Тоттенхэм - Лутон АПЛ 30.03.2024 20:00 Борнмут - Эвертон Ла-лига 30.03.2024 20:15 Альмерия - Осасуна Лига—1 30.03.2024 21:00 Метц - Монако «A» Серия 30.03.2024 22:00 Лацио - Ювентус Ла-лига 30.03.2024 22:30 Валенсия - Мальорка АПЛ 30.03.2024 22:30 Астон Вилла - Вулверхэмптон -
АГМК назорат учрашувида «Сурхон»ни мағлуб этди
Баҳо: 0Бўлим: ЎЗБЕК ФУТБОЛИ
Рукн: Янгиликлар
Янги мавсумга тайёргарлик кўраётган АГМК жамоасининг назорат беллашувидаги навбатдаги рақиби — “Сурхон” клуби бўлди.
Қизиқарли ва кескин курашларга бой кечган баҳсда олмалиқликлар ғалабани тантана қилди.
Ҳар иккала бўлимда мураббийлар штаби деярли барча футболчиларга имконият беришди. Дастлаб учрашувнинг 3-дақиқасида меҳмонларнинг қанотдан уюштирган ҳужумини Ҳусниддин Ғофуров голга айлантириб, “Сурхон”ни ҳисобда олдинга олиб чиқди - 0:1. Бироқ учрашувнинг илк дақиқалариданоқ ўйинда ўз устунлигини таъминлаган олмалиқликлар тезкор жавоб қайтарди. Абдуловнинг узатмасидан сўнг устамонлик рақибдан қочган Санжар Турсунов дарвозабонни доғда қолдириб, баҳсда ҳисобни тенглаштирди - 1:1.
Шундан кейин ҳам қатор ҳужумлар уюштирган АГМКГнинг 27-дақиқадаги уринишини Сайдулло Раҳматов ўзининг аниқ зарбаси билан голга айлантирди - 2:1.
Танаффусга жамоалар айнан шундай кўринишдаги ҳисоб билан йўл олишди.
Иккинчи таймда таркибни буткул янгилаган АГМК 53-дақиқада яна гол уришга муваффақ бўлди. Бу гал Арслонмират Аманов Нурматовдан узатмани қабул қилиб, узоқдан дарвозани аниқ нишонга олди ва учрашувда якуний ҳисобни ўрнатди - 3:1!
Шу тариқа АГМК иккинчи назорат беллашувида ҳам ғалаба қозонди ва тайёргарлик босқичининг иккинчи қисмини якунлади. Тайёргарлик доирасидаги учинчи босқич йиғинни АГМК Бирлашган Араб Амирликларида олиб боради. Бу ҳақда кейинроқ батафсил маълумот берамиз.
Назорат учрашуви
25 январь, шанба.
АГМК — «Сурхон» 3:1
Қибрай стадиони.
Ҳакам: Виктор Серазитдинов.Голлар: Санжар Турсунов (17 ассист: Абдулов), Сайдулло Раҳматов (27), Арслонмират Аманов (53 ассист: Нурматов) - Ҳусниддин Ғофуров (3)
АГМК (биринчи бўлим) — Роман Абдулов (Суҳроб Султонов, 30 - Акмал Шораҳмедов, Игорь Зонич, Сардор Раҳмонов, Сайдулло Раҳматов - Йован Жокич, Миржамол Қосимов, Мурод Тошматов - Санжар Турсунов, Мате Ватсадзе, Элгужа Григалашвили.
Иккинчи таймда майдонга тушган таркиб — Суҳроб Султонов (Валижон Рахимов, 60) - Мирғиёз Сулаймонов, Дилшод Жўраев, Бобур Йўлдошев, Шероз Жалолов - Эркин Байдуллаев, Жасур Умаров, Хожимат Эркинов - Арслонмират Аманов, Шаҳзод Нурматов, Фарҳод Имамов.
Манба: АГМК матбуот хизмати.Киритилган сана: 25.01.2020 15:32.
Ўқилди: 5046 марта.
Билдирилган фикрлар: 0 та.
Турнир жадвали
A - Гуруҳи
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | Қатар | 4 | 12 |
2 | Ҳиндистон | 4 | 4 |
3 | Афғонистон | 4 | 4 |
4 | Кувайт | 4 | 3 |
B - Гуруҳи
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | Япония | 3 | 9 |
2 | Сурия | 4 | 7 |
3 | КХДР | 3 | 3 |
4 | Мьянма | 4 | 1 |
C - Гуруҳи
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | Жанубий Корея | 4 | 10 |
2 | Хитой | 4 | 7 |
3 | Таиланд | 4 | 4 |
4 | Сингапур | 4 | 1 |
D - Гуруҳи
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | Қирғизистон | 4 | 9 |
2 | Уммон | 4 | 9 |
3 | Малайзия | 4 | 6 |
4 | Хитой Тайпейи | 4 | 0 |
E - Гуруҳи
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | Эрон | 4 | 10 |
2 | Ўзбекистон | 4 | 10 |
3 | Туркманистон | 4 | 1 |
4 | Гонконг | 4 | 1 |
F - Гуруҳи
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | Ироқ | 4 | 12 |
2 | Индонезия | 4 | 7 |
3 | Вьетнам | 4 | 3 |
4 | Филиппин | 4 | 1 |
G - Гуруҳи
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | Саудия Арабистони | 4 | 10 |
2 | Иордания | 4 | 7 |
3 | Тожикистон | 4 | 5 |
4 | Покистон | 4 | 0 |
H - Гуруҳи
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | БАА | 4 | 12 |
2 | Баҳрайн | 4 | 9 |
3 | Яман | 4 | 3 |
4 | Непал | 4 | 0 |
I - Гуруҳи
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | Австралия | 4 | 12 |
2 | Фаластин | 4 | 7 |
3 | Ливан | 4 | 2 |
4 | Бангладеш | 4 | 1 |
Ўтган ўйинлар
4-тур | Ливан | 0-5 | Австралия |
4-тур | Бангладеш | 0-1 | Фаластин |
4-тур | Филиппин | 0-5 | Ироқ |
4-тур | Хитой | 4-1 | Сингапур |
4-тур | Вьетнам | 0-3 | Индонезия |
4-тур | Таиланд | 0-3 | Жанубий Корея |
4-тур | Ҳиндистон | 1-2 | Афғонистон |
4-тур | Малайзия | 0-2 | Уммон |
4-тур | Қирғизистон | 5-1 | Хитой Тайпейи |
4-тур | Ўзбекистон | 3-0 | Гонконг |
4-тур | Тожикистон | 1-1 | Саудия Арабистони |
4-тур | Туркманистон | 0-1 | Эрон |
4-тур | Кувайт | 1-2 | Қатар |
4-тур | Сурия | 7-0 | Мьянма |
4-тур | Иордания | 7-0 | Покистон |
4-тур | Баҳрайн | 3-0 | Непал |
4-тур | Яман | 0-3 | БАА |