-
-
Суперлига 28.03.2024 19:00 Динамо 2 - 1 Металлург Суперлига 29.03.2024 19:00 ОКМК - Бунёдкор Суперлига 29.03.2024 19:15 Қизилқум - Локомотив Лига—1 30.03.2024 01:00 Лилль - Ланс Ла-лига 30.03.2024 01:00 Кадис - Гранада «A» Серия 30.03.2024 16:30 Наполи - Аталанта АПЛ 30.03.2024 17:30 Ньюкасл - Вест Хэм Ла-лига 30.03.2024 18:00 Хетафе - Севилья Суперлига 30.03.2024 19:00 Андижон - Насаф «A» Серия 30.03.2024 19:00 Торино - Монца «A» Серия 30.03.2024 19:00 Женоа - Фрозиноне Суперлига 30.03.2024 19:00 Пахтакор - Сўғдиёна АПЛ 30.03.2024 20:00 Челси - Бёрнли АПЛ 30.03.2024 20:00 Ноттингем Форест - Кристал Пэлас АПЛ 30.03.2024 20:00 Шеффилд Юнайтед - Фулхэм АПЛ 30.03.2024 20:00 Тоттенхэм - Лутон АПЛ 30.03.2024 20:00 Борнмут - Эвертон Ла-лига 30.03.2024 20:15 Альмерия - Осасуна Лига—1 30.03.2024 21:00 Метц - Монако «A» Серия 30.03.2024 22:00 Лацио - Ювентус Ла-лига 30.03.2024 22:30 Валенсия - Мальорка АПЛ 30.03.2024 22:30 Астон Вилла - Вулверхэмптон -
Европа лигаси. Бугун бўлиб ўтадиган қуръа ҳақида муҳим маълумотлар
Баҳо: 0Бўлим: ЕВРОПА » Европа лигаси » Қуръалар
Рукн: Янгиликлар
Бугун Европа лигаси мусобақасининг плей-офф босқичига қуръа ташлаш маросими бўлиб ўтади. Ушбу тадбирга оид муҳим маълумотлар билан таништириб ўтамиз.
Қачон?
Маросим 10 июль куни Тошкент вақти билан 16:00да бошланади.
Иштирокчи жамоаларЧорак финал ва ярим финал босқичи учун ташланадиган қуръада қуйидаги жуфтликлар ғолиблари иштирок этишади.
"Истанбул Башакшехир" (Туркия) / "Копенгаген" (Дания)
"Олимпиакос" (Греция) / "Вулверхэмптон" (Англия)
"Рейнжерс" (Шотландия) / "Байер" (Германия)
"Вольфсбург" (Германия) / "Шахтер" (Украина)
"Интернационале" (Италия) / "Хетафе" (Испания)
"Севилья" (Испания) / "Рома" (Италия)
"Айнтрахт" (Германия) / "Базель" (Швейцария)
ЛАСК (Австрия) / "Манчестер Юнайтед" (Англия)
Қуръа тартиби
Чорак финал ва ярим финал босқичи учун қуръадан ташқари, финалда номинал мезбон жамоа номини аниқлаш мақсадида қуръа ташланади.
Барча жараён "кўр-кўрона" қуръа тарзда ўтказилади. Жамоалар саватчаларга ажратилмайди, бир мамлакат вакиллари ўзаро тўқнаш келиши мумкин. Эҳтимолий чекловлар ҳақида УЕФА қуръадан аввал маълумот беради.
Учрашувлар қаерда ўтказилади?
Европа лигасининг чорак финал, ярим финал ва финал учрашувлари август ойида "саккиз финалчи" форматида Германиянинг 4та шаҳри — Кёльн, Дуйсбург, Дюссельдорф ва Гельзенкирхенда ўтказилади. Ҳар бир босқич битта учрашувдан иборат бўлади.
Учрашувларга мезбонлик қиладиган стадионлар:
"Кёльн", Кёльн (финал)
"MSV Арена", Дуйсбург
"Дюссельдорф Арена", Дюссельдорф
"Арена АуфШальке", Гельзенкирхен
Тақвим
1/8 финал ўйинлари (5-6 август)
Жавоб ўйинлари номинал мезбон майдонида ўтказилади:
«Шахтёр» — «Вольфсбург» (2:1)
«Байер» — «Рейнжерс» (3:1)
«Вулверхэмптон» — «Олимпиакос» (1:1)
«Манчестер Юнайтед» — ЛАСК (5:0)
«Базель» — «Айнтрахт» (3:0)
«Копенгаген» — «Истанбул Башакшеҳир» (0:1)
Германиядаги битта учрашувда аниқланади:
«Хетафе» — «Интер»
«Рома» — «Севилья»
10-11 август: Чорак финал
16-17 август: Ярим финал
21 август: Финал (Кёльн)Манба: www.stadion.uz.Киритилган сана: 10.07.2020 07:00.
Ўқилди: 5313 марта.
Билдирилган фикрлар: 0 та.
Турнир жадвали
A - Гуруҳи
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | Қатар | 4 | 12 |
2 | Ҳиндистон | 4 | 4 |
3 | Афғонистон | 4 | 4 |
4 | Кувайт | 4 | 3 |
B - Гуруҳи
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | Япония | 3 | 9 |
2 | Сурия | 4 | 7 |
3 | КХДР | 3 | 3 |
4 | Мьянма | 4 | 1 |
C - Гуруҳи
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | Жанубий Корея | 4 | 10 |
2 | Хитой | 4 | 7 |
3 | Таиланд | 4 | 4 |
4 | Сингапур | 4 | 1 |
D - Гуруҳи
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | Қирғизистон | 4 | 9 |
2 | Уммон | 4 | 9 |
3 | Малайзия | 4 | 6 |
4 | Хитой Тайпейи | 4 | 0 |
E - Гуруҳи
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | Эрон | 4 | 10 |
2 | Ўзбекистон | 4 | 10 |
3 | Туркманистон | 4 | 1 |
4 | Гонконг | 4 | 1 |
F - Гуруҳи
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | Ироқ | 4 | 12 |
2 | Индонезия | 4 | 7 |
3 | Вьетнам | 4 | 3 |
4 | Филиппин | 4 | 1 |
G - Гуруҳи
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | Саудия Арабистони | 4 | 10 |
2 | Иордания | 4 | 7 |
3 | Тожикистон | 4 | 5 |
4 | Покистон | 4 | 0 |
H - Гуруҳи
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | БАА | 4 | 12 |
2 | Баҳрайн | 4 | 9 |
3 | Яман | 4 | 3 |
4 | Непал | 4 | 0 |
I - Гуруҳи
№ | Жамоа | Ў | О |
---|---|---|---|
1 | Австралия | 4 | 12 |
2 | Фаластин | 4 | 7 |
3 | Ливан | 4 | 2 |
4 | Бангладеш | 4 | 1 |
Ўтган ўйинлар
4-тур | Ливан | 0-5 | Австралия |
4-тур | Бангладеш | 0-1 | Фаластин |
4-тур | Филиппин | 0-5 | Ироқ |
4-тур | Хитой | 4-1 | Сингапур |
4-тур | Вьетнам | 0-3 | Индонезия |
4-тур | Таиланд | 0-3 | Жанубий Корея |
4-тур | Ҳиндистон | 1-2 | Афғонистон |
4-тур | Малайзия | 0-2 | Уммон |
4-тур | Қирғизистон | 5-1 | Хитой Тайпейи |
4-тур | Ўзбекистон | 3-0 | Гонконг |
4-тур | Тожикистон | 1-1 | Саудия Арабистони |
4-тур | Туркманистон | 0-1 | Эрон |
4-тур | Кувайт | 1-2 | Қатар |
4-тур | Сурия | 7-0 | Мьянма |
4-тур | Иордания | 7-0 | Покистон |
4-тур | Баҳрайн | 3-0 | Непал |
4-тур | Яман | 0-3 | БАА |