Суперлига старти олдидан VAR ҳакамлари учун якуний семинар ташкил этилди
Ўзбекистон Суперлига баҳсларида ишлайдиган арбитрлар ва уларга номзод бўлган ёш ҳакамлар учун январь-февраль ойларида ўқув-машғулот йиғинлари бўлиб ўтди.
Шунингдек, Футбол мутахассисларини тайёрлаш марказида видео ёрдамчи ҳакамлар (Video Assiatant Referee) тайёрлаш бўйича мавсум олди сўнгги назарий-амалий семинар ташкил этилди.
VAR ҳакамлари майдондаги машғулотларда ФИФА VAR симуляторидан фойдаланган долзарб мавзуларда, ҳусусан жарима майдончасидаги қоида бузишлар, офсайд, тактик қоида бузарликлар бўйича ўз малакаларини оширди.
Семинар якунида таниқли ФИФА рефериси Валентин Коваленко ҳакамлик фаолиятини якунлаганлиги муносабати билан ЎФА махсус соврини билан тақдирланди. ЎФА биринчи вице-президенти Равшан Эрматов ҳамда футбол ҳакамлари ушбу мутахассис шаънига илиқ сўзларни айтиб, инструкторлик фаолиятида муваффақият ва зафарлар тилади.
Киритилди: 12:27, 02.03.2021. Ўқилди: 1465 марта. Фикрлар: 0 та.