"Манчестер Юнайтед" ва Англия терма жамоасининг собиқ ҳужумчиси Уэйн Руни жамоат жойида ҳожат чиқаргани учун жаримага тортилиши мумкин.
Аввал хабар берганимиздек, бразилиялик футбол юлдузи Дани Алвес бир йилдан ортиқ қамоқда ўтирган зўрлаш айбловларидан оқланган.
"Ливерпуль" келаси ёзда Осиё бўйлаб мавсумолди турнега чиқишини эълон қилди.
Уэйн Руни Трент Александер-Арнолднинг "Реал Мадрид"га ўтишига муносабат билдирди.
Қатор хорижий нашрлар ўтган 2 кун мобайнида, Жаҳон чемпионати йўлланмасини қўлга киритган Эрон мамлакати терма жамоаси, сиёсий сабабларга кўра, мусобақага қўйилмаслиги ҳақида ёзишди.
Мутахассиснинг фикрича, Ўзбекистон футболи ҳали ҳам Эрондан ортда қолмоқда. Умуман олганда, миллий жамоа Осиёда Япония ва Эрондан кейин 3-ўринда турибди.
Ўзбекистон терма жамоаси ва Эроннинг “Персеполис” клуби футболчиси Остон Ўрунов фаолиятини Туркия чемпионатида давом эттириши мумкин.
Аёллар ўртасидаги Чемпионлар лигаси 1/4 финалидан ўрин олган "Челси" - "Манчестер Сити" (3:0) учрашувининг жавоб баҳси якунланди.
Мадриднинг “Реал” клуби раҳбарияти жамоа футболчиларини Чемпионлар Лигаси чорак финалига чиқишлари муносабати билан рағбатлантиришга қарор қилди.
Лондоннинг "Арсенал" клуби Лиссабоннинг "Спортинг" клуби ҳужумчиси Виктор Дьёкерешга асосий даъвогарлардан бири ҳисобланади.
"Манчестер Юнайтед" сардори Бруну Фернандеш келаси ёзда Испаниянинг "Реал" клуби учун трансфер мақсадига айланди.
«Ҳумо» Қозоғистон чемпионати плей-оффининг финал сериясига чиқиш учун курашни давом эттирмоқда.
Кун хушхабари! Фигурали учиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари Дмитрий Чигирев ҳамда Екатерина Гейниш Милан-Кортина-2026 қишки Олимпия ўйинларига лицензиясига эга чиқишди.
Англия кубоги чорак финалидан ўрин олган "Престон" - "Астон Вилла" учрашуви видеошарҳини томоша қилинг.