Марко ван Бастен: «Қудус Антонидан кўра фойдалироқ»
"Аякс" клуби ҳамда Нидерландия терма жамоаси собиқ футболчиси Марко ван Бастен ҳужумчилар — Муҳаммад Қудус ва Антонини солиштирди.
“Менимча, Муҳаммад Қудус Антонидан анча яхши футболчи. Антонининг техник жиҳатдан яхши футболчидир, лекин у нима қилмоқчи бўлса, уни чалкаштириб юборади! Қудус анча яхши техникага эга ва у нима қилаётганини билади.
Антони тезроқ бўлиши мумкин, аммо Қудус ақлли. У жамоаси учун анча фойдали , кўп қиррали ва ҳар қандай позицияда ўйнай олади. Мен уни Антонининг фойдасиз финтларидан кўра кўпроқ ҳурмат қиламан. Қудуснинг ўйинини томоша қилиш анча қизиқроқ", - деди "Аякс"нинг собиқ футболчиси Ziggo Sport нашрига берган интервюсида.
Маълумот ўрнида, Антони ўтган йилнинг август ойида "Аякс"дан "Манчестер Юнайтед"га бонуслар билан бирга 100 миллион евро эвазига ўтган эди. Жорий мавсумда у Премьер-лигада 12 та ўйинда 3 та гол уришга муваффақ бўлди.
Қудус эса жорий мавсумда “Аякс” таркибида Эредивизиянинг 21 ўйинида 9 та гол ва 1 та голли узатма муаллифига айланди.
Киритилди: 22:39, 21.02.2023. Ўқилди: 2099 марта. Фикрлар: 0 та.