24-25 февраль кунлари пойтахтимизда енгил атлетика бўйича халқаро турнир ташкил қилинади.
Россия пойтахти Москва шаҳрида бадиий гимнастика бўйича Гран-При мусобақаси бўлиб ўтди.
Малайзияда велосипед спорти бўйича Осиё чемпионати давом этмоқда.
16-20 февраль кунлари Малайзиянинг Куала-Лумпур шаҳрида эркаклар, аёллар ва ёшлар ўртасида велоспорт бўйича Осиё чемпионати бўлиб ўтди.
Бугун, 20 февраль куни Миллий олимпия қўмитасида Умид Аҳмаджонов Ўзбекистон спорт курашлари ассоциацияси вакилларини қабул қилди.
Оғир атлетика бўйича Ўзбекистон аёллар ва эркаклар терма жамоалари муҳим турнирлар олдидан ўқув-йиғин машғулотларини давом эттирмоқдалар.
2019 йилнинг март ойида илк маротаба велоспорт-шоссе йўналиши бўйича “2019 Asian Road & Para Cycling Championships” катталар ва ёшлар ўртасидаги халқаро мусобақа Ўзбекистонда ўтказилади
Бирлашган Араб Амирликларининг Фужайра шаҳрида таэквондо бўйича халқаро мусобақа якунига етди.
2005-2009 йилларда туғилган спортчилар ўртасида Ришод Собировнинг дзюдо клуби очилишига бағишланган мусобақа ташкил қилинди.
Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитаси Президенти Умид Аҳмаджонов вазиятга расман изоҳ берди.
Бокс бўйича Бутунжаҳон бокс сериясида (WSB) Ўзбекистон шарафини ҳимоя қилиб келаётган «Uzbek Tigers» жамоаси фаолиятини тўхтатиши мумкин.
Бокс бўйича Бутунжаҳон бокс сериясида Ўзбекистон шарафини «Uzbek Tigers» жамоаси ҳимоя қилаётганидан хабарингиз бор.
Шу йилнинг 28 январь – 1 февраль кунлари бокс бўйича Ҳиндистонда ўтказилган “Indian Open” халқаро турнирида Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари 5 та олтин ва 2 та кумуш медални қўлга киритиб, умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни эгаллашган эди.
Туркиянинг Истанбул шаҳрида таэквондо бўйича нуфузли халқаро турнир ўтказилаётгани ҳақида хабар қилгандик.