Янги мавсумга жиддий равишда тайёршарлик олиб бораётган “Қўқон-1912” жамоасининг етакчи футболчиларидан бир Қувондиқ Рўзиев, мавсум олдидан ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Эртага соат 17:00 да Навоий шаҳридаги “Ёшлар спорт мажмуаси” стадионида “Қизилқум” – “Андижон” учрашуви билан мамлакат XXVIII миллий чемпионати ўйинлари старт олади.
FUTBOL TV ва UZREPORT TV телеканалларининг 7 март кунги кўрсатувлар дастури билан қуйида танишинг.
Эскидан легионер футболчиларимиз ҳақида ёзишни ёқтираман. Хориждаги вакилларимиз иштирокидаги ўйинларни имкон борича қолдирмай кўриб боришга ҳаракат қиламан. Тан оламан, кўп ҳолларда бу мен учун ўзимизнинг миллий чемпионатга нисбатанда бирмунча қизиқроқ туюлади.
Хабарингиз бор, 8 март, жума куни футбол бўйича Ўзбекистон Суперлигасининг 2019 йилги мавсуми старт олади.
Бугун 6 март куни Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги пресс-холлида “Ўзбек футболини ривожлантиришнинг бугунги ҳолати: ютуқ ва муаммолар” мавзусида матбуот анжумани ташкил этилди.
Бугун Ўзбекистон Президенти Администрацияси ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлигида “Ўзбек футболини ривожлантиришнинг бугунги ҳолати: ютуқ ва муаммолар” мавзусида матбуот анжумани бўлиб ўтди.
“Насаф” футбол мактаби тарбияланувчиси Шароф Муҳитдинов мавсум олдидан ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
“Навбаҳор”нинг навбатдаги машғулоти якунига етганидан сўнг, биз 3 йиллик танаффусдан кейин яна наманганликлар сафига қайтган маҳоратли ярим ҳимоячи Азим Аҳмедов билан суҳбат уюштирдик.
Ўзбекистон суперлигасининг биринчи туридан ўрин олган «Пахтакор» ва «Локомотив» жамоалари ўртасидаги учрашувнинг қолдирилишига ПФЛ қарши бўлга
Coca Cola Суперлига-2019 1-тур учрашувлари доирасидан ўрин олган “Пахтакор” — “Локомотив” учрашуви 8 март, жума куни бўлиб ўтиши белгиланган эди.
“Бунёдкор” “Оқ-тепа”га қарши навбатдатдаги назорат учрашувини ўтказди.