2014 йилги мавсумда совринсиз қолган “Бунёдкор” ўз таркибини иқтидорли футболчилар билан кучайтиришни мақсад қилган.
Ўзбекистон футбол федерациясида ўтказилган Олий лига-2015 учун қуръа ташлаш маросимидан сўнг жамоалар ўз рақиблари ва учрашувлар саналарини билиб олдилар.
Тожикистон чемпионатида тўп сурган Фарҳод Йўлдошев Жиззахликлар йиғинига қўшилган.
Мухтор Қурбонов бошчилигидаги ғузорликлар жамоаси шу кунлар ўз қароргоҳларида янги мавсумга қизғин тайёргарлик кўришмоқда.
"Шўртан" клуби расмий сайтининг хабарига кўра, жамоа мавсум тайёргарлигининг биринчи босқичидаёқ назорат-синов учрашувларини ўтказадиган бўлди.
Куни кеча “Пахтакор” ва “Машъал” ўртасида илк ўртоқлик учрашуви ўтказилгани ҳақида хабар берган эдик. Мазкур ўйиндан сўнг “Пахтакор” устози Самвел Бабаян баъзи фикрлари билан ўртоқлашди.
"Нефтчи" бош мураббийи Мурод Исмоилов ушбу ҳафтада "ФЭ" газетасига интервью бериб, тайёргарлик жараёни ва таркибдаги ўзгаришлар хусусида тўхталиб ўтди.
"Нефтчи"нинг иқтидорли футболчиси Павел Смоляченко яқинда "Футбол экспресс" газетасига интервью берди.
Қўқон-1912" футбол клуби қошида Қўқон шахри ҳокимлигининг 2014 йил 11-декабрь кунги №54б рақами билан "Қўқон футбол мухлислари" шўъба корхонаси рўйхатдан ўтказилди.