Бугун янги форматдаги Ўзбекистон Суперлигасининг 2018 йилги мавсумига қуръа ташлаш маросими бўлиб ўтади.
Киритилди: 14:12, 03.02.2018. Ўқилди: 8693 марта. Фикрлар
3 февраль куни янги мавсум Суперлига баҳслари учун қуръа ташлаш маросими ўтказилади. Қуръа қуйидаги тартибда бўлиб ўтади.
Киритилди: 17:36, 01.02.2018. Ўқилди: 3319 марта. Фикрлар
3 февраль куни Тошкентдаги “Интерконтиненталь” меҳмонхонасида янги мавсум Суперлига баҳслари учун қуръа ташлаш маросими ўтказилади.
Киритилди: 17:38, 31.01.2018. Ўқилди: 5762 марта. Фикрлар
Футбол бўйича Ўзбекистон чемпионати — Олий лига мусобақаси янги мавсумдан бошлаб “Ўзбекистон Суперлигаси”, Биринчи лига эса “Ўзбекистон ПРО-лигаси” деб номланиши аввал маълум қилинганди.
Киритилди: 21:11, 24.01.2018. Ўқилди: 13639 марта. Фикрлар
Ўзбек футболида шу вақтга қадар муаммолар кўп бўлган. Улар орасида энг долзарбларидан бири трансляция масаласи экани сир эмас.
Киритилди: 16:21, 17.01.2018. Ўқилди: 8098 марта. Фикрлар
2018 йилнинг 7-12 февраль кунлари Японияда Ўзбекистон Суперлигасида иштирок этаётган клубларнинг маркетинг бўйича мутахассислари учун семинар ташкил этилади.
Киритилди: 15:44, 17.01.2018. Ўқилди: 1541 марта. Фикрлар
Миллий олимпия қўмитаси ва Ўзбекистон футбол федерацияси президенти Умид Аҳмаджонов бугун федерация биносида Япониянинг CBC Group компаниясиниг Халқаро ишлар бўйича президенти Аран Олснер билан учрашув ўтказди, дея хабар беради Xabar.uz.
Киритилди: 15:41, 17.01.2018. Ўқилди: 5798 марта. Фикрлар
2018 йилги мавсум регламентида миллий чемпионат учрашувлари тақвим асосида белгиланган саналарда ўтказилиши шартлиги белгилаб қўйилган.
Киритилди: 16:06, 31.12.2017. Ўқилди: 4750 марта. Фикрлар
Мавсум якунлари бўйича статистик маълумотларни келтиришда давом этамиз. Хусусан, гол+пас рўйхатида энг яхши кўрсаткичга эга футболчилар натижалари кўпчиликни қизиқтириши табиий.
Киритилди: 15:18, 31.12.2017. Ўқилди: 2560 марта. Фикрлар
2018 йилги мавсум регламенти эълон қилинганидан хабарингиз бор. Ушбу регламентда учрашувлар бошланиш вақтлари ҳам белгилаб берилган.
Киритилди: 11:37, 30.12.2017. Ўқилди: 4177 марта. Фикрлар
2018 йилги мавсум регламенти эълон қилинганидан хабарингиз бор.
Киритилди: 14:09, 30.12.2017. Ўқилди: 6608 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Профессионал футбол лигаси 2018 йилги мавсум регламентини тасдиқлагани ҳақида кеча хабар бериб ўтгандик.
Киритилди: 12:18, 30.12.2017. Ўқилди: 4744 марта. Фикрлар
Ўзбекистоннинг профессионал футбол клублари ўртасидаги 2018 йил учун футбол бўйича мусобақалар регламенти тасдиқланди.
Киритилди: 22:51, 29.12.2017. Ўқилди: 6454 марта. Фикрлар
"Пахтакор"ни яна уч нафар футболчи тарк этганини маълум қиламиз.
Киритилди: 11:25, 28.12.2017. Ўқилди: 10659 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Футбол Федерацияси анжуманлар залида Суперлигада иштирок этадиган клублар стадионлари директорлари ва раҳбарлари иштирокида мажлис бўлиб ўтди.