9 | Хванг Уй Жо | Жанубий Корея | 2 |
10 | Моҳанад Али | Ироқ | 2 |
Osiyo futbol konfederasiyasi 2031 yilda Osiyo qit’asining eng nufuzli futbol turniri bo‘lgan Osiyo kubogi mezbonligiga nomzodlarni ko‘rib chiqishni boshladi.
Xitoyda bo‘lib o‘tayotgan U20 Osiyo kubogi chorak final bosqichi doirasida bo‘lib o‘tgan Janubiy Koreya va O‘zbekiston yoshlar terma jamoalari o‘rtasidagi o‘yin statistikasi bilan tanishtirib o‘tamiz.
20 yoshgacha bo‘lgan futbolchilar o‘rtasidagi Osiyo kubogi chorak finalidan o‘rin olgan uchrashuv yakunlandi.
BAA futbol assosiasiyasi 2031 Osiyo Kubogini qabul qilish uchun ariza topshirdi.
Nikita Afinogenov bugun 2 uchrashuvda ish olib boradi
OFK 2027 yilda Saudiya Arabistoni maydonlarida o‘tkaziladigan 19-Osiyo kubogi sanalarini ma’lum qildi.
Asker Najafaliyev boshchiligidagi vakillarimiz Osiyo kubogi saralash bosqich doirasidagi bahs uchun tayinlov oldi.
O‘zbekiston, Tojikiston va Qirg‘iziston 2035 yilgi Osiyo kubogini birgalikda o‘tkazishni rejalashtirmoqda.
Qatar maydonlarida U-23 Osiyo chempionati davom etyapti.
U-23 Osiyo kubogi chorak finalida O‘zbekiston terma jamoasi Saudiyalik tengqurlariga qarshi maydonga tushadi.
U-23 Osiyo kubogi chorak finalidan o‘rin olgan Qatar — Yaponiya uchrashuvi yakunlandi.
Qatarda o‘tkazilayotgan 23 yoshgacha bo‘lgan futbolchilar o‘rtasidagi Osiyo kubogida chorak final bosqichi yakuniga yetdi.
Futzal bo‘yicha Osiyo Kubogi guruh bosqichining so‘nggi turida O‘zbekiston terma jamoasi Saudiya Arabistoni terma jamoasi bilan bellashadi.
U-23 Osiyo kubogi 2-turidan o‘rin olgan Kuvayt - O‘zbekiston jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvda vakillarimiz yirik - 5:0 hisobida g‘alaba qozondi.
OFK sayti oltinchi bor o‘tkazilayotgan turnirning asosiy fakt va raqamlari haqida ma’lumot berdi.
Toshkentda Osiyo fubol konfederasiyasining Ayollar futbolchi qo‘mitasi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Osiyo futboli «shok» holatida: qit’ada o‘rtamiyona jamoalar qatorida boruvchi Iordaniya termasi Qatarda o‘tkazilgan OK-2023 turnirini 2-o‘rinda yakunladi - kumush medal.
Bunga ishonish ham qiyin: OK-2023 yarim finalidan o‘rin olgan Iordaniya termasiga qarshi o‘yin arafasida J.Koreya milliy jamoasida katta mojaro kuzatilgan.