Хабарингиз бор, 2018 йилнинг 18-январь санаси ўзбек халқини чуқур қайғуга ботирган кун сифатида тарихга мухрланди. Шу куни халқимиз 52 ўғлонидан айрилди.
“Насаф” ўз таркибига яна бир сербиялик футболчини қўшиб олди. Энди жамоамиз таркибида уч европалик ва битта осиёлик легионер футболчилар тўп тепишади.
Туркияда янги мавсум тайёргарлигини давом эттираётган “аждарлар” бугун навбатдаги назорат учрашувини ўтказишди.
15 январь куни Осиё Чемпионлар лигасида иштирок этувчи клубларнинг ОФКга мусобақада майдонга тушиши мумкин бўлган жамоа таркиби рўйхатини тақдим этишнинг сўнгги куни эди.
Иорданиянинг Амман шаҳрига қарашли “Ал Файсалий" клуби 1932 йили ташкил бўлган.
Қаршининг “Насаф” клуби янги мавсумда жамоа таркибини кучайтириш ишларини давом эттирмоқда.
Кўп йиллардан буён "Насаф"да тўп суриб келаётган Мақсуд Каримов сўнги пайтларда жамоа таркибида кўримаётган эди.
“Ал-Файсалий” ўз таркибига янги футболчи қўшиб олди “Насаф”нинг ОЧЛ-2018 плей-офф босқичидаги рақиби – Иорданиянинг “Ал-Файсалий” клуби ўз таркибини кучайтиришда давом этмоқда.
Туркияда янги мавсум учун тайёргарлик кўраётган Қаршининг "Насаф" клуби бугун Қозоғистоннинг "Шахтёр" клубига қарши назорат учрашувида майдонга тушди.
Душанбенинг «Истиқлол» клуби икки футболчиси фаолиятини Ўзбекистонда давом эттиришга яқин турибди.
“Насаф” бугун Туркиядаги илк назорат учрашувини ўтказишди.
Туркияда мавсумолди йиғини ўтказаётган "Насаф" кеча, 11 январь куни қозоғистоннинг "Ақжайиқ" клуби билан назорат учрашувини ўтказиши керак эди.
Келаётган мавсумда халқаро майдонда мамлакатимиз шарафини 3та клуб ҳимоя қилади.
«Насаф» Футболчилари кечадан Туркияда хорижий ўқув-йиғин машғулотларига киришди.
Кеча куннинг иккинчи ярмида "Насаф" клуби делегацияси Туркиянинг Белек шаҳрига етиб борди ва “Kamelya world” меҳмонхонасига жойлашди.
“Насаф” қишки ўқув-йиғин машғулотларини давом эттириш учун бугун Туркияга жўнаб кетди.
Хабар бериб ўтганимиздек, “Сўғдиёна” мавсумга тайёргарликни давом эттирмоқда.
Аввал хабар берганимиздек, бугун “аждарлар” Тошкентда “Сўғдиёна” жамоаси билан назорат учрашувида майдонга тушди.
ОВК-2018 плей-оффида "Насаф" - "Ал-Файсалий" (Иордания) учрашувида тожикистонлик 32 ёшли ФИФА ҳаками Насрулло Кабиров ишлайди, дея хабар беради fft.tj
“Насаф” Қаршидаги янги мавсум тайёргарлигининг иккинчи босқичини якунлади.