Футболчиларимиз бугун ҳам икки маҳал машғулот ўтказишди.
Жамоамиз Қаршидаги янги мавсум тайёргарлигининг иккинчи босқичини якунлади. Бугун футболчиларимиз Тошкентга жўнаб кетишади дея хабар беради "Насаф" жамоасининг расмий сайти.
Футболчиларимиз янги мавсум тайёргарлигини давом эттирмоқда.
“Насаф”нинг ОЧЛ-2018 плей офф босқичидаги рақиби Иорданиянинг “Ал-Файсалий” клуби ҳам 8-18 январь кунлари Туркияда йиғин ўтказишга қарор қилган.
"Насаф" ярим ҳимоячиси Баҳром Абдураҳимов "Пахтакор"га ўтди.
Ўзингизга маълум, бундан кейин суперлига клубларида иштирок этадиган футболчиларнинг жисмоний ҳолати Ўзбекистон Футбол Федерацияси томонидан тасдиқланган тест-синовлари орқали назорат қилиб борилади.
Кеча Равшан Ҳайдаров бошчилигидаги Ўзбекистон U-23 терма жамоаси Қаршида "Насаф" клубига қарши дастлабки назорат учрашувини ўтказиб, йирик 3:0 ҳисобида ғалаба қозонганини хабар қилгандик.
Бугун Қашқадарёдаги “Марказий” стадионида Ўзбекистоннинг 23 ёшгача бўлган терма жамоаси “Насаф”га қарши баҳс олиб борди.
Равшан Ҳайдаров бош мураббийлигидаги Ўзбекистон U-23 терма жамоаси 19 декабрдан бошлаб Тошкент шаҳрида ўқув-машғулотлар йиғинини ўтказаётгани ҳақида хабар бериб ўтгандик.
"Насаф"нинг 2017 йилги мавсумдаги 10 та энг чиройли голини қуйида томоша қилишингиз мумкин.
Бугун "Насаф"жамоаси ўз майдони - "Марказий" стадионида Ўзбекистон ёшлар терма жамоамиз (U-23) билан ўртоқлик учрашуви ўтказади.
Ўзингизга маълум, Қаршининг “Насаф” жамоаси ОЧЛ-2018ни плей-офф босқичидан бошлайди.
Аввал хабар қилганимиздек, янги мавсум тайёрлигини давом эттираётган жамоамиз, мамлакатимизнинг U-23 терма жамоаси билан назорат учрашувида майдонга тушади.
XXVI Ўзбекистон чемпионатида кумуш медални қўлга киритган, “Насаф” футболчилари дам олишдан қайтиб келишди ва 15 декабрдан ўз қароргоҳида янги мавсум тайёргарлигини бошлади.
Айни дамда Тошкентдаги Алишер Навоий номидаги катта театрида 2017 йилнинг энг яхшилари тақдирланмоқда.
Қарши шаҳрида Олий Лига клублари қошидаги футбол мактабларининг 1999–2000 йилларда таваллуд топган тарбияланувчилари ўртасида Ўзбекистон Биринчилиги финал босқичи ўз якунига етди.
Бугун Осиё Чемпионлар лигасининг 2018 йилги мавсуми учун қуръа ташлаш жараёни бўлиб ўтди. Унда Ўзбекистоннинг барча жамоалари ўз рақибларини билиб олишди.
Осиё чемпионлар лигасининг 2018 йилги мавсуми гуруҳ босқичи учун қуръа ташлаш маросими бўлиб ўтди.
Ҳар йили янги мавсум олдидан Осиё футбол конфедерацияси қароргоҳи жойлашган Куала Лумпур шаҳрида ОЧЛ ва ОФК кубогида иштирок этадиган жамоалар раҳбарлари ва мутасаддилари иштирокида ОФК элит семинари ташкил этилади.