Бу йил миллий чемпионатимиз олий лигасида олтин медаль йўлида «интрига» қолмагани ҳақидаги гап-сўзлар баралла янграганига анча бўлди-ёв.
“Насаф” қолдирилган 19-тур учрашувини сафарда Жиззахнинг “Сўғдиёна” жамоаси билан ўтказади. Учрашув 26 сентябр сешанба куни “Сўғдиёна” марказий стадионида соат 17:00да бошланади.
Аввалроқ Ўзбекистон миллий чемпионати доирасида ўтказиладиган ўйинлар, аниқроғи, турли вилоятлар дербилари ва уларда кузатиладиган муросасиз курашлар ҳақида ҳикоя қилишни бошлагандик.
“Насаф” – “Локомотив” учрашуви якунига бағишланган матбуот анжуманининг иккинчи қисмида "Насаф" устози Рўзиқул Бердиев иштирок этди ва ўйин ҳақидаги қуйидаги фикрларни билдирди.
“Насаф” – “Локомотив” учрашуви якунлангач ўйин якунларига бағишланган матбуот анжумани бўлиб ўтди.
Олий лига 21-турининг марказий учрашувида "Насаф" чемпионат пешқадами "Локомотив" жамоасини 2:0 ҳисобида мағлубиятга учратди.
Бугун Олий лиганинг 21-тури марказий учрашуви Қарши шаҳридаги “Марказий” стадионимизда бўлади.
16 сентябрь куни Қаршидаги "Марказий" стадионда катта футбол.
ЎзПФЛ 19-турнинг қолдирилган ўйинлари санасини эълон қилди.
Ўзбекистон футбол федерациясининг ҳисобот ва сайлов конференциясидан ўрин олган дастлабки масала кўриб чиқилди.
Олий лигадан ўрин олган "Насаф" - "Олмалиқ" (1:0) ўйинидан сўнг, мезбонлар устози Рўзиқул Бердиев ўз фикрларини айтди.
Олий лиганинг 20-тури доирасида "Насаф" ўз майдонида "Олмалиқ"ни қабул қилмоқда.
Ўзбекистон Республикаси мустақиллигининг йигирма олти йиллиги муносабати билан бир қатор соҳа ходимлари Президентимиз Ш.М.Мирзиёев фармонига кўра фахрий унвонлар ва орденлар билан тақдирланди.
Ўзбекистон Республикаси мустақиллигининг йигирма олти йиллиги муносабати билан бир қатор соҳа ходимлари Президент Шавкат Мирзиёев фармонига кўра фахрий унвонлар ва орденлар билан тақдирланди.
Хабарингиз бор, миллий терма жамоа ўйинлари сабаб эндиликда Олий Лига баҳсларида қисқа муддатли танаффус юзага келди.
Олий лига 18-тури доирасидаги "Насаф" - "Бунёдкор" жамоалари ўртасидаги учрашувнинг статистик маълумотларини эътиборингизга ҳавола қиламиз.
“Насаф” – “Бунёдкор” учрашуви якунларига бағишланган матбуот анжуманининг иккинчи қисмида мезбонлар устози Рўзиқул Саъдуллаевич иштирок этди ва ўйин ҳақида қуйидаги фикрларни билдириб ўтди.
Матбуот анжуманининг дастлабки қисмида “Бунёдкор” жамоаси бош мураббийи Миржалол Қосимов иштирок этди ва ўйин ҳақидаги фикрларини билдириб ўтди.