ЕВРОПА / Мураббийлар / Фикрлар
Европанинг бир қатор клубларини бошқарган италиялик мутахассис Фабио Капелло Европа чемпионлар лигасининг ярим финал босқичида бўлиб ўтган «Манчестер Сити» ва «ПСЖ» жамоалари ўртасидаги ўйин борасида ўз фикрини билдириб ўтди. Эслатиб ўтамиз, "Сити" кеча 2:0 ҳисобида ғалаба қозониб, ўз тарихида илк марта мусобақа финалига чиқди.
«Жорий мавсумда «Манчестер Сити» яхши ҳимояланмоқда ва футболчилар бир-бирларига ёрдам беришмоқда. Бу ажойиб жамоа. Бугун Фернандиньо жамоанинг муҳим ўйинчиларидан бири бўлди, у рақибнинг барча футболчиларини тўхтатди. Гвардиола учун бу аъло даражадаги йил бўлди.
Мен Неймарнинг нимадир қилишига умид қилгандим. Унинг ўйин тақдирини ҳал қила олишига ишонгандим. У рақиб ўйинчиларини фойдасиз алдаб ўтишга кўп уринди. У етакчи бўла олмади. Етакчи футболчи жамоани натижага бошлаб боради. У ҳаддан ташқари кўп гапирди.
Ди Мариянинг четлатилиши эса бугун менга ёқмади. Қизил карточка — меъёридан ортиқ жазо. Ди Мариянинг хатти-ҳаракатларида рақиб учун хавф йўқ эди. Фернандиньо осонлик билан йиқилди, ҳакам ҳар иккисига сариқ карточка кўрсатиши керак эди», — деди Капелло.
Манба: sport24.ru
Киритилди: 10:17, 05.05.2021. Ўқилди: 3410 марта. Фикрлар: 0 та.