ЎЗБЕК ФУТБОЛИ / Расмий тадбирлар / Матбуот анжуманлари
Бугун Марказий Осиё футбол ассоциацияси (CAFA) Бош котиби Улуғбек Каримов ва ЎФА раҳбарияти ўртасида учрашув бўлиб ўтди. Унда CAFA ҳамда ЎФА ўртасидаги ўзаро ишончга асосланган кенг қамровли ҳамкорликни янада ривожлантириш юзасидан фикр алмашилди.
Учрашув аввалида Ўзбекистон ва CAFAга аъзо давлатларнинг қўшничилик ва ҳамкорлик муносабатдалари янги босқичга чиқаётгани алоҳида таъкидланди. Минтақада футбол ривожланиб бораётгани, бу борада барча аъзо мамлакатлар катта саъй-ҳаракатларни амалга ошираётгани қайд этилди. ЎФА раҳбарияти CAFA билан кенг кўламли лойиҳаларини амалга оширилишидан ҳар доим мамнун эканлигини билдирди.
Ўз навбатида Улуғбек Каримов юртимизда футболни ривожлантириш, инфратузилмани яхшилаш ва халқаро мусобақаларни ўтказишдаги ишларни юқори баҳолаб, Ўзбекистон CAFAнинг минтақадаги энг ишончли вакилларидан эканини эътироф этди.
Учрашувда томонлар бир қатор CAFA турнирларини юртимизда ўтказиш истиқболларини муҳокама қилдилар. Жумладан, келаси йилнинг февраль ойида Тошкентда бўлиб ўтадиган «CAFA Womens Futsal Championship 2023» турнирига тайёргарлик жараёнлари бўйича ўзаро фикр алмашишди. Шунингдек, май ойида 2005 йилда туғилган футболчилар ўртасидаги мусобақани ҳам юртимизда ўтказиш бўйича ташкилий масалалар ва кейинги чора-тадбирлар тўғрисида суҳбатлашилди.
Келгусида CAFAга аъзо давлатларнинг миллий терма жамоалари ўртасида турнир ташкил этиш ва уни юртимиз майдонларида ўтказиш муҳокама қилинди.
Киритилди: 20:28, 21.12.2022. Ўқилди: 1209 марта. Фикрлар: 0 та.