Шавкат Абдухўжаев: «Про-Лигада ҳам кучсиз рақиблар йўқлигига амин бўлдик»
Про-лига 1-тур “Шўртан” — “Қўқон-1912» 3:3 учрашувидан сўнг меҳмонлар ёрдамчи мураббийи Шавкат Абдухўжаев ўйин ҳақида ўз фикрларини билдириб ўтди.
"Про-лига бошланиши муносабати билан ҳаммани табриклайман. Бугунги ўйин шуни кўрсатдики Про-Лигада ҳам очко олиш осон бўлмайди. Бу ердаги рақиблар ҳам жиддий қаршилик кўрсатишига амин бўлдик.
Бизнинг жамоа биринчи бўлимда 3:0 ҳисоб билан олдинда эди. Иккинчи бўлимда йигитлар озгина бўшашишди. Футбол ҳакам ҳуштаги янграгунга қадар давом этишини эсидан чиқаришди ва ғалаба қозондик деб ўйлашди.
“Шўртан” жамоаси тўғрисида гапирсам, жамоага жуда яхши савиядаги футболчилар жалб қилинибди. Кучли жамоалар билан беллаша оладиган жамоа шаклланибди.
Жорий мавсумдаги мақсадимиз яна Суперлигага қайтиш. Шу мақсад йўлида ишлашда давом этамиз. Хатолар устида ишлаш керак. Ишимиз ҳали жуда ҳам кўп. Кейинги ўйинларда “Шўртан” жамоасига омад тилаб қоламиз.
Биринчи бўлимда 3:0 ҳисоб билан олдинда бораётган эдик. Оддий хатолардан гол қўйиб юбориш бу олий мақсад қуйилган жамоа учун жуда қимматга тушишини яна бир бор буни исботлади. Ҳар бир вазиятда футболчиларга бўшашмасдан охиригача ўйнашини кераклигини кейинги ўйинларда тушунтиришга ҳаракат қиламиз", — деди Абдухўжаев.