Коростиченко: "Қизилқум" устидан қўлга киритган ғалабамиз адолатли бўлди"
Ўзбекистон Кубоги гуруҳ босқичи 2-тур доирасида бўлиб ўтган "Қизилқум" ва "Локомотив" жамоалари ўртасидаги ўйиндан кейин "темирйўлчилар" бош мураббийи Денис Коростиченко ўйин ҳақидаги фикрлари билан ўртоқлашди.
"Илк навбатда барчани ғалаба билан табриклайман. Ғалаба адолатли бўлди. Биринчи бўлимда ўйин бобида ёмон кўринмадик, иккинчи бўлимда эса бироз сустлашдик. Муҳими ишни ғалаба билан якунладик. Рақибларимизга эса бугун ўйнаш қийин бўлди. Чунки улар деярли тўлиқ ўйин камчилик бўлишди. Шу сабабли уларга бугун оғир бўлди деб ўйлайман. "Қизилқум"га навбатдаги ўйинларда омад тилайман.
- Бугун ҳар икки жамоада қизил карточкали ҳолат бўлди. Бу ҳақида нима дея оласиз?
- Ўйиндаги биринчи қизил карточкани кўрмай қолдим. У ерда нима бўлганини билмайман. Қўпол ўйнаган дейишди. Бизнинг четлатиш эса икки марта ҳужумни бузиш сабабли бўлди. Эпизодларни кўриб чиқамиз.
- Жамоа 6 очкони қўлга киритди ва плей-оффга чиқишни уддалади. Гуруҳдаги сўнгги ўйинга тайёргарлик қандай бўлади? Режалар ўзгарадими?
- Илк навбатда биз 4 кундан кейин бўладиган "Маш’ал"га қарши баҳс ҳақида ўйлаймиз. Кейин эса Самарқанд сафари бизни кутиб турибди, "Юниред"га қарши ўйнаймиз. Шу сабабли ҳозир эътиборимиз чемпионат ўйинларига қаратилади. Шундан кейин "Динамо"га қарши баҳс бўлади. Ана ўшанда бу учрашув ҳақида ўйлаймиз.
- Бугун "Локомотив" мураббийи Мирко Еличич ўз туғилган кунини нишонлади. Ушбу мураббий ҳақида нима дея оласиз?
- Барча унинг юқори даражадаги мутахассис эканлигини яхши билади. У уч марта "Локомотив"ни чемпион қилган. Ўшанда "Локомотив" тактик томонлама барчани ютганди. Шу сабабли ўша ғалабаларда Мирконинг хизмати катта бўлган дея оламан. Ва шунингдек, ушбу мавсумдаги ўйинларда ҳам у катта масъулиятни бўйнига олмоқда. У бундай табрикловга лойиқ" - деди "Локо" мураббийи.
Киритилди: 22:49, 16.05.2023. Ўқилди: 1186 марта. Фикрлар: 0 та.