Сречко Катанец: «Ўйлайманки, дуранг натижа ҳар икки жамоа учун яхши бўлди»
Ўзбекистон миллий терма жамоаси бош мураббийи Сречко Катанец Эрога қарши учрашувдан сўнг матбуот анжуманида иштирок этди.
— Бугунги натижадан хурсандман. Бироз ҳимоявий ўйин намойиш этдик. Голли вазиятлар кам бўлди, айрим вазиятларда бизга омад кулиб боқди. Нима бўлганда ҳам кўрсатган ўйинимиздан қониқиш ҳосил қилдим. Икки жамоа ҳам «тоза футбол» ўйнади.
Одатда ўз майдонимизда ҳужумкорлик кўрсатамиз. Эроннинг 20 та ўйиндан иборат голли серияси тўхтагани бу шунчаки рақамлар холос. Бугунги баҳс натижаси у қадар муҳим эмасди, чунки кейинги босқичга муддатидан аввал йўл олган эдик. Шунга қарамасдан ҳар жабҳада рақиб билан тенгма-тенг ўйнадик. Футболчилар мен истаганимдек ҳаракат қилишди ва тактик жиҳатдан хатоликлар кузатилмади. Биринчи бўлимда Остон Ўруновнинг зарбасига бироз аниқлик етишмади. Қийин вазиятлардан чиқиб кета олиш учун ҳар қандай вазиятга тайёр туришимиз шарт. Ўйлайманки, дуранг натижа ҳар икки жамоа учун яхши бўлди.
Киритилди: 05:05, 12.06.2024. Ўқилди: 4176 марта. Фикрлар: 9 та.