Ушбу хайрли тадбирда фахрий меҳмонлар қаторида Самарқанд шаҳридаги 10-сон Меҳрибонлик уйи тарбияланувчилари таклиф этилди. Ушбу тадбир ўтказилишидан мақсад, меҳрга ташна болаларга байрам ташкил этиб бериш билан бирга «Соғлом бола йили» давлат дастури асосида келажагимиз бўлмиш ушбу ўғил-қизларнинг спорт билан мунтазам шуғулланишлари учун спорт анжомлари билан таъминлаш эди. Маросимнинг биринчи қисмида Меҳрибонлик уйи тарбияланувчилари «Динамо» жамоаси аъзолари билан кўргазмали ўйин ўтказишган бўлишса, сўнг «Динамо» стадионида экскурсия ташкил этилиб, ўйингоҳда футболчилар билан бирга эсдалик учун суратга тушишди.
Тадбирнинг асосий қисми эса ифторлик дастурхони атрофида ўтиб, маросимда йиғилган фахрий меҳмонлар, клуб раҳбарлари ва футболчилар Меҳрибонлик уйининг 40 нафар тарбияланувчиларига футбол билан мунтазам шуғулланишлари учун спорт формалари ва эпикировкаларини совға қилишди. Шунингдек, «Динамо» клуби футболчилари дастхати ва рамзи туширилган футболка ва тўп топширилди.
«Мен келажакда футболчи бўлиб етишишни орзу қиламан» - дея гап бошлади тадбирда иштирок этган 10 ёшли Давлатбек.
«Севимли «Динамо» жамоамизнинг бизга бўлган эътиборидан бошимиз кўкка етди. Футболчиларга қарши ўйин ва «Динамо» стадионидан катта таассуротлар олдик. Совғалар ва мана шундай байрам учун ташкилотчиларга раҳмат айтамиз» - дейди Меҳрибонлик уйи тарбияланувчиси.
Маросим сўнггида эса ўтганлар ҳақига тиловат қилиниб, дуога қўл очилди. Ўз навбатида болалар уйи ва клуб футболчилари ўртасида мана шундай учрашувларни тез-тез ташкил этиш бўйича келишиб олинди.