Ўзбекистоннинг биринчи рақамли теннисчиси Денис Истомин Швециянинг Бостад турнирида муваффақиятли одимлашда давом этмоқда.
Киритилди: 16:22, 23.07.2015. Ўқилди: 4333 марта. Фикрлар
"Самаркандский вестник" нашри ходими ўзбекистонлик ёш шахматчи Жаҳонгир Воҳидов билан суҳбат уюштирди.
Киритилди: 16:18, 23.07.2015. Ўқилди: 4206 марта. Фикрлар
Бугун мамлакатимизнинг биринчи рақамли теннисчиси Денис Истомин Швециянинг Баштад шаҳрида давом этаётган турнирнинг яккаликдаги иккинчи давра учрашувини ўтказади.
Киритилди: 09:07, 23.07.2015. Ўқилди: 2901 марта. Фикрлар
Владимир Кличко ва Тайсон Фьюри ўртасидаги чемпионлик жанги учун чиқарилган чипталар сотуви бошланди.
Киритилди: 09:06, 23.07.2015. Ўқилди: 9640 марта. Фикрлар
Мамлакатимизнинг биринчи рақамли теннисчиси Денис Истомин Швециянинг Бастад шаҳрида давом этаётган турнирнинг яккаликдаги иштирокини ғалаба билан бошлади.
Киритилди: 17:58, 22.07.2015. Ўқилди: 3168 марта. Фикрлар
Ўз вазн (-78) тоифасида дунёнинг биринчи рақамли таэквондочиси бўлиб турган Жасур Бойқўзиев бугун Жанубий Кореянинг Чанчун шаҳрида бошланган “Корея Опен” турнирида ғолиблик шохсупасига кўтарилди.
Киритилди: 17:29, 22.07.2015. Ўқилди: 4553 марта. Фикрлар
Германиянинг Галле шаҳрида бокс бўйича анъанавий халқаро турнирга старт берилди. 42-бор ташкил этилаётган мазкур мусобақада мамлакатимиз чарм қўлқоп усталари ҳам ғолиблик учун кураш олиб боришади.
Киритилди: 13:42, 22.07.2015. Ўқилди: 3132 марта. Фикрлар
Бугунги кунда спорт бизнеснинг бир турига айланиб қолди. Даромад топишнинг энг қулай услули дейиш мумкин. Чунки спорт орқали миллионлар топиш мумкинлигини барча яхши билади. Қуйида эътиборингизга энг даромадли спорт турлари билан таништириб ўтамиз.
Киритилди: 19:36, 21.07.2015. Ўқилди: 8318 марта. Фикрлар
Ўзбекистонлик теннисчилар Денис Истомин ва Фаррух Дўстов «Дэвис Кубогига садоқати учун» мукофоти билан тақдирланишди.
Киритилди: 18:25, 21.07.2015. Ўқилди: 3257 марта. Фикрлар
Осиё шахмат федерацияси Ўзбекистон Республикаси Президенти Ислом Каримовни “Йил кишиси” деб эълон қилди.
Киритилди: 17:33, 21.07.2015. Ўқилди: 5437 марта. Фикрлар
Теннис бўйича норасмий жаҳон чемпионати ҳисобланган Дэвис Кубогининг плей-офф босқичига қуръа ташланди.
Киритилди: 17:08, 21.07.2015. Ўқилди: 3454 марта. Фикрлар
Денис Истомин эндиликда Швециянинг Бостад шаҳрида ўтказиладиган халқаро турнирда Ватанимиз шарафини ҳимоя қилади.
Киритилди: 16:22, 20.07.2015. Ўқилди: 3801 марта. Фикрлар
ATP дунё теннисчиларининг янги рейтингини эълон қилди. Унга кўра, рўйхатнинг дастлабки 9 ўрнида ўзгариш кузатилмади.
Киритилди: 16:06, 20.07.2015. Ўқилди: 3829 марта. Фикрлар
Жорий йилнинг 18-19 июль кунлари Арманистон пойтахти Ереван шаҳрида эркин кураш бўйича Степан Саркисян кубоги учун ўтказилган анъанавий халқаро турнирда иштирок этган ҳамюртимиз, Олимпиада ўйинлари совриндори Сослан Тигиев кумуш медаль соҳиби бўлди.
Киритилди: 14:34, 20.07.2015. Ўқилди: 4736 марта. Фикрлар
Теннис бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Тошкентда бўлиб ўтган Жанубий Кореяга қарши ўйинда ғалаба қозонди ва Девис кубогининг жаҳон лигасига ўтиш турнирида иштирок этиш ҳуқуқини қўлга киритди.
Киритилди: 13:39, 19.07.2015. Ўқилди: 5435 марта. Фикрлар
Бугун пойтахтимиздаги “Ўзбекистон” спорт саройида бокс бўйича APB (AIBA Pro Boxing) мусобақасининг 60 кг.гача бўлган вазн тоифасида биринчи босқичнинг иккинчи учрашувлари ўтказилди.
Киритилди: 09:09, 19.07.2015. Ўқилди: 3987 марта. Фикрлар
Девис кубогининг Осиё-Океания минтақаси биринчи гуруҳ иккинчи босқичидан ўрин олган Ўзбекистон – Жанубия Корея тўқнашувида бугун жуфтликлар ўртасидаги учрашув бўлиб ўтди.
Киритилди: 14:05, 18.07.2015. Ўқилди: 4625 марта. Фикрлар
“Маруся” жамоаси аъзоси, “Формула-1” ҳайдовчиси Жюль Бьянки Франциядаги шифохоналарнинг бирида вафот этди.
Киритилди: 11:40, 18.07.2015. Ўқилди: 4181 марта. Фикрлар
Шотландиянинг Глазго шаҳрида сузиш бўйича паралимпиячилар ўртасида жаҳон чемпионати ўтказилмоқда.
Киритилди: 10:55, 18.07.2015. Ўқилди: 4279 марта. Фикрлар
15 июль куни SPORTS.uz таҳририятининг меҳмони Денис Истомин бўлди. Интервьюнинг биринчи қисмида Ўзбекистоннинг биринчи ракеткаси ўзининг Ноттингем турнирида қозонган ғалабаси таассуротлари билан ўртоқлашди. Рейтинг тизимининг адолатсизлигидан шикоят қилиб, мавсум якунлари ва теннис истиқболлари тўғрисида сўзлаб берди.