Қиличбозликнинг шпага йўналишида иштирок этган ўзбекистонлик ҳар иккала спортчи 1/8 финалда имкониятни бой беришди.
Киритилди: 11:47, 20.09.2014. Ўқилди: 3295 марта. Фикрлар
Дзюдонинг аёллар ўртасида иштирок этаётган Муқаддас Кубеева дастлабки баҳсидаёқ ютқазиб қўйди.
Киритилди: 10:52, 20.09.2014. Ўқилди: 3205 марта. Фикрлар
Осиё Ўйинларида Ўзбекистон ва Таиланд аёллар терма жамоалари ўртасида кечаётган теннис бўйича нимчорак финал баҳсида ҳисоб тенглашди.
Киритилди: 10:45, 20.09.2014. Ўқилди: 3321 марта. Фикрлар
Бугун Инчеон шаҳри (Ж.Корея)да Осиё олимпия кенгашининг 33-Бош Ассамблеяси ўтказилди.
Киритилди: 10:12, 20.09.2014. Ўқилди: 4142 марта. Фикрлар
Эртада тонгдан Осиё Ўйинларининг бир қанча мусобақалари бошланди ва дастлабки медаллар соҳиблари номи аниқ бўлди.
Киритилди: 07:48, 20.09.2014. Ўқилди: 5169 марта. Фикрлар
20 сентябрь тонгидан Инчеон-2014да спорт мусобақалари бошланади. Ўзбекистонлик спортчилар иштирокидаги баҳслар тақвимини эътиборингизга ҳавола қиламиз.
Киритилди: 23:24, 19.09.2014. Ўқилди: 4748 марта. Фикрлар
18 сентябрь куни XVII ёзги Осиё ўйинлари иштирокчилари истиқомат қилаётган олимпия шаҳарчасида Ўзбекистон байроғини кўтарилишига бағишланган тадбир бўлиб ўтди.
Киритилди: 14:07, 19.09.2014. Ўқилди: 5050 марта. Фикрлар
Хитойлик теннисчи аёл Ли На спортчилик фаолиятини якунлашга қарор қилди. Бу ҳақда WTA расмий сайти хабар тарқатди.
Киритилди: 12:15, 19.09.2014. Ўқилди: 3125 марта. Фикрлар
Бугун Кореянинг Инчеон шаҳрида 17-Осиё ўйинларининг очилиш маросими бўлиб ўтади. Ушбу мусобақа қитъамизнинг энг йирик мусобақаси ҳисобланади.
Киритилди: 09:57, 19.09.2014. Ўқилди: 3783 марта. Фикрлар
Юртимиз Истиқлолга эришгач мамлакатимиз спортчилари мустақил жамоа сифатида илк бор 1994 йилнинг 2-12 октябрь кунлари Япониянинг Хиросима шаҳрида бўлиб ўтган XII ёзги Осиё ўйинларида иштирок этишган.
Киритилди: 14:35, 18.09.2014. Ўқилди: 3899 марта. Фикрлар
Сузиш мусобақалари 21-26 сентябрь кунлари ўтказилади. Мазкур мусобақаларда Ватанимиз шарафини 10 нафар спортчи ҳимоя қилади.
Киритилди: 14:30, 18.09.2014. Ўқилди: 4612 марта. Фикрлар
Маълумки, Осиё ўйинлари иштирокчилари истиқомат қиладиган ҳудудда мусобақада иштирок этадиган Давлатларнинг байроқларини кўтарилишига бағишланган тадбирлар ўтказилади.
Киритилди: 14:05, 18.09.2014. Ўқилди: 3755 марта. Фикрлар
2014 йилнинг 19 сентябрь – 4 октябрь кунлари Жанубий Кореянинг Инчеон шаҳрида ўтказиладиган XVII ёзги Осиё ўйинларида қитъанинг 45 давлатидан келган энг сара спортчилар 36 спорт тури бўйича 439 та медаллар жамланмаси учун кураш олиб борадилар.
Киритилди: 11:14, 17.09.2014. Ўқилди: 6092 марта. Фикрлар
Теннис бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Дэвис Кубогининг жаҳон гуруҳига чиқиш учун плей-офф баҳсларида иштирок этди. Спортчиларимиз Австралия кортларида баҳс олиб боришди.
Киритилди: 13:58, 15.09.2014. Ўқилди: 3631 марта. Фикрлар
Кеча пойтахтимизда бир ҳафта давом этган эркин, юнон-рум ва аёллар кураши бўйича катталар ўртасидаги жаҳон чемпионати ўз якунига етди.
Киритилди: 13:42, 15.09.2014. Ўқилди: 4984 марта. Фикрлар
Осиё ўйинлари бугунги кунга келиб спорт оламида ўтказиладиган энг нуфузли мусобақалардан бирига айланган ва қитъа миқёсида ўтказиладиган мазкур йирик спорт байрамига мезбонлик қилувчи давлатлар олдига қатор талаблар қўйилади.
Киритилди: 13:07, 14.09.2014. Ўқилди: 4134 марта. Фикрлар
2014 йилнинг 19 сентябрь – 4 октябрь кунлари Жанубий Кореянинг Инчеон шаҳрида ўтказиладиган XVII ёзги Осиё ўйинларида Ўзбекистон шарафини 296 нафар спортчи, спортнинг 32 тури бўйича ҳимоя қилади.
Киритилди: 10:50, 12.09.2014. Ўқилди: 5336 марта. Фикрлар
Пойтахтимиздаги Республика олимпия захиралари теннис мактаби кортларида ўтказилаётган “Tashkent Open-2014” халқаро турнирининг яккалик баҳсларида Ватанимиз шарафини ҳимоя қилаётган Нигина Абдураимова ярим финалга чиқди.
Киритилди: 13:19, 11.09.2014. Ўқилди: 4158 марта. Фикрлар
Ўзбекистон шахматчилар оиласида халқаро гроссмейстер талабини бажарган спортчилар сафи яна биттага кенгайди. Шу тариқа, халқаро гроссмейстерларимиз сони 11 тага етди.
Киритилди: 11:10, 11.09.2014. Ўқилди: 3815 марта. Фикрлар
Туркиянинг Анталия шаҳрида ўтказилаётган “Фьючерс” туркумига кирувчи халқаро турнирда ҳамюртимиз Шониғмат Шофайзиев яккалик баҳсларининг биринчи учрашувида Гаити вакили Хиллел Рошауни 6:4, 6:7(3), 6:4 ҳисобида мағлуб этди.