Профессионал рингда мағлубиятсиз одимлаётган ўзбекистонлик боксчи Шоҳжаҳон Эргашев 16 февраль куни навбатдаги жангини ўтказади.
Бутунжаҳон бокс сериялари WSB мусобақаларида иштирок этиб келган Ўзбекистоннинг «Uzbek Tigers» жамоаси фаолиятини тўхтатмоқда, дея хабар берди GoSport.uz.
15-17 февраль кунлари Бирлашган Араб Амирликларининг Дубай шаҳрида каратэ бўйича «Премьер Лига» рейтинг турнири бўлиб ўтади.
13-20 февраль кунлари Болгария пойтахти София шаҳрида бокс бўйича 70-анъанавий «Странджа» турнири бўлиб ўтади.
Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти федерацияси раиси этиб сайланган Феруз Абдуллаев ўз фикр мулохазаларини билдириб ўтди.
9-10 февраль кунлари Хорватия пойтахти Загреб шаҳрида юнон-рум кураши бўйича катталар ўртасида рейтинг турнири бўлиб ўтди. Мусобақада Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари ҳам иштирок этишди.
Бугун, 10 февраль куни хоккей бўйича Ўзбекистон чемпионати доирасида 2-тур ўйинлари бўлиб ўтди.
Профессионал бокснинг ўта оғир вазн (+90,7 кг) тоифасида рингга чиқаётган ўзбекистонлик Баҳодир Жалолов (4-0, 4 КО) АҚШда ўзининг бешинчи жангини ўтказади.
Аввалроқ Бирлашган Араб Амирликларида пауэрлифтинг бўйича Жаҳон кубоги ўтказилиши ҳақида хабар бергандик.
Хабар бериб ўтганимиздек, Сахалинскда 16 ёшгача бўлган спортчилар ўртасида «Осиё болалари» I қишки ўйинлари ўтказилади.