"Пахтакор" бош мураббийи АГМК билан учрашув арафасида ўйин ҳақида фикрларини айтиб ўтди.
25-май куни Cоcа-Cола Суперлигаси 10-турига старт берилади.
Ўзбекистон футбол ассоциацияси томонидан ҳудудий болалар-ўсмирлар футбол академиялари тарбияланувчилари орасида футбол ҳакамлиги билан шуғулланиш истагида бўлган ёшларни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш, халқаро мусобақаларда фаолият олиб борадиган иқтидорли ҳакамларни ҳозирдан тайёрлаб бориш мақсадида бир қатор чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.
Суперлига 10-тур доирасида “Сўғдиёна” ўз майдонида “Бухоро” жамоасини қабул қилади. Эътиборингизга жамоаларнинг Жиззахдаги бўлиб ўтган учрашувлар тарихини ҳавола этамиз.
Бугун Ўзбекистон Суперолигаси 10-туридан ўрин олган навбатдаги ўйинлар бўлиб ўтади.
“Навбаҳор” – “Андижон” учрашувидан сўнг меҳмонлар устози Жамшид Саидов қуйидагича фикр билдирди:
“Навбаҳор” – “Андижон” учрашувидан сўнг мезбонлар устози Андрей Канчельскис қуйидагича фикр билдирди:
“Сурхон” – “Қўқон-1912” учрашувидан сўнг меҳмонлар жамоаси Вице-президенти Виталий Ни қуйидагича фикр билдириб ўтди:
“Металлург” – “Бунёдкор” учрашувидан сўнг мезбонлар устози Андрей Шипилов қуйидагича фикр билдириб ўтди:
“Металлург” – “Бунёдкор” учрашувидан сўнг меҳмонлар устози Вадим Абрамов қуйидагича фикр билдириб ўтди:
Ўзбекистон Суперлигасининг 10-тур диорасида "Металлург" клуби ўз майдонида Тошкентнинг "Бунёдкор" футболчиларини қабул қилди ва мағлубиятга учрашди.
Ўзбекистон чемпионатининг 10-туридан ўрин олган “Навбаҳор” – “Андижон” учрашуви ўз ниҳоясига етди. Наманганда бўлиб ўтган баҳсда дуранг натижа қайд этилди.
“Динамо” – “Қизилқум” учрашувидан сўнг мезбонлар устози Даврон Файзиев қуйидагича фикр билдириб ўтди:
“Динамо” – “Қизилқум” учрашувидан сўнг меҳмонлар устози Ҳамид Актамов қуйидагича фикр билдириб ўтди:
“Сурхон” – “Қўқон-1912” учрашувидан сўнг мезбонлар устози Андрей Микляев қуйидагича фикр билдириб ўтди:
Ўзбекистон Суперлигаси 10-туридан ўрин олган “Сурхон” ҳамда “Қўқон-1912” ўртасидаги баҳс якунланди. Мазкур баҳсда термизликлар 2:1 ҳисобида ғалаба қозонди.
Ўзбекистон чемпионатининг 10-туридан ўрин олган “Динамо” – “Қизилқум” учрашуви ўз ниҳоясига етди. Самарқандда бўлиб ўтган баҳсда жанговар дуранг қайд этилди.
Бугун Coca-Cola Суперлига 10-туридан ўрин олган "Навбаҳор" - "Андижон" ўйини старт олади. Айни пайтда жамоаларнинг бошланғич таркиблари маълум:
Бугун Coca-Cola Суперлига 10-туридан ўрин олган "Металлург" - "Бунёдкор" ўйини старт олади. Айни пайтда жамоаларнинг бошланғич таркиблари маълум: