Ўзбекистон футбол ассоциацияси томонидан ҳудудий болалар-ўсмирлар футбол академиялари фаолиятини тўғри йўлга қўйиш, уларнинг самарадорлигини ошириш, академиялар тарбияланувчиларидан маҳоратли футболчилар етишиб чиқишини таъминлаш мақсадида бир қатор чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.
Якунланаётган Осиё кубоги мусобақасига эътибор берган зийрак мухлисларимиз бир нарсага эътибор қаратган бўлсалар керак.
Янги мавсумга тайёргарлик кўраётган "Бунёдкор" 30 январь санасида академия майдонида "Андижон" билан ўртоқлик ўйинида майдонга чиқди.
Ўзбекистон футбол ассоциацияси мамлакат футболи ривожига тўсқинлик қилаётган, қонунда, регламентларда белгилаб қўйилган бандларга риоя этмай, ноқонуний ишларга қўл ураётган шахсларга қарши курашиши, бу каби ишлари махсус инспекция томонидан назорат қилиниши ҳақида аввал хабар бериб ўтгандик.
Ўзбекистон аёллар олимпия терма жамоаси айни пайтда Тошкент вилоятидаги "Пирамаида" оромгоҳида йиғин ўтказаётгани ҳақида аввал хабар бериб ўтгандик.
Айни пайтда Муборакнинг “Машъал” марказий стадионида янги мавсумга қизғин ҳозирлик ишлари олиб борилмоқда.
Каталония футбол федерацияси томонидан JFL in Taschkent футбол мактаби мураббийи Дониёр Қориев Барселона шаҳрига таклиф этилди.
Мавсумга тайёргарликнинг иккинчи қисмини Қримда давом эттираётган «Навбаҳор» кунига икки маҳалдан машғулот олиб бораяпти.
Тошкентда йиғин ўтказаётган “Андижон” жамоаси селекция ишларини жадал суръатда олиб бормоқда.
Ўзбекистон чемпиони "Локомотив" янги 2019 йилги мавсум учун тайёргарликнинг навбатдаги босқичини ўтказиш учун Туркияга жўнаб кетди.