Ўзбекистон чемпионати 1-лигасининг дастлабки турида Нукуснинг “Орол” жамоаси Қашқадарё вилоятининг “Аланга” клубини қабул қилиб йирик ҳисобдаги ғалабага эришди.
Бугун Бекободда Олий лига 3-тури доирасид "Металлург" - "Машъал" учрашувидан сўнг (1:0) бекободликлар бош мураббийи Рустам Мирсодиқов журналистлар саволларига жавоб берди.
Бугун Бекободда Олий лига 3-тури доирасид "Металлург" - "Машъал" учрашувидан сўнг (0:1) муборакликлар бош мураббийи Александр Хомякоа журналистлар саволларига жавоб берди.
Бугун Ўзбекистон Биринчилигининг янги мавсумига старт берилди.
Олий лиганинг 3-тур ўйинлари якунига етди. Бугунги ўйинлар ҳам анча қизиқарли кечди.
Ҳамюртимиз Асрор Ғофуровнинг Туркия чемпионатида тўп сураётгани ҳақида хабар берган эдик. Имкон борича, чет мамлакатларда фаолият олиб бораётган ҳамюртларимиз ҳақида маълумот бериб боришга ҳаракат қиляпмиз.
2 апрель, пайшанба куни «Динамо» марказий стадиони анжуманлар залида «Динамо» жамоаси аъзолари ва мухлислар иштирокида учрашув ташкил этилди.
Бугун Олий лиганинг 3-тури доирасида 4та ўйин бўлиб ўтади. Учта ўйин соат 16:00да бошланса, яна битта баҳс 17:00га белгиланган. Ўйинларда юз бераётган воқеаларни онлайн тарзда эътиборингизга ҳавола этиб борамиз.
Олий лиганинг 3-турида "Насаф" ўз майдонида чемпионат дебютанти "Қўқон-1912"ни йирик ҳисобда мағлуб этди (3:0).
«Оқ-тепа» янги мавсумни «Nike» формасида ўйнайди Куни кеча ўтказилган мавсум олди матбуот анжуманида «Оқ-тепа»нинг янги мавсумда фойдаланадиган формалари ОАВ ходимларига таништирилди.
Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси (U20) кеча Янги Зеландия ёшлари билан ўртоқлик ўйинини ўтказди. Фарғона стадионида бўлиб ўтган ўйин Ҳайдаров шогирдларининг минимал ҳисобдаги ғалабаси билан тугади.
Ўзбекистон ва Янги Зеландия ёшлар терма жамоаси дастлабки ўртоқлик учрашувини ўтказишди. Фарғонада бўлиб ўтган дастлабки ўйинда Равшан Ҳайдаров шогирдлари ғалаба қозонишди (1:0).
Бугун куним Фарғонада ўтди. Ўзбекистон Футбол Федерацияси делегацияси таркибида Ўзбекистон ва Янги Зеландия ёшлар терма жамоаларининг ўртоқлик учрашувига бориб келдик.