8 ноябрь, жума куни Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоаси олий лига-2013даги сўнгги учрашувини Зоминда “Сўғдиёна”га қарши ўтказади.
Киритилди: 11:19, 08.11.2013. Ўқилди: 2508 марта. Фикрлар
Бугун Зоминда Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоаси Жиззахнинг “Сўғдиёна” клуби меҳмони бўлади.
Киритилди: 10:45, 08.11.2013. Ўқилди: 2979 марта. Фикрлар
8 ноябрь куни Ўзбекистон XXII миллий чемпионати олий лига жамоалари мавсумни якунлашади. Шу куни бўладиган 26-турнинг марказий ва ҳаяжонли учрашувларидан бири шубҳасиз Гулистон шаҳрида бўлиб ўтади.
Киритилди: 23:21, 07.11.2013. Ўқилди: 3857 марта. Фикрлар
Ёшлар лигасида 26-тур ўйинлари якунланди. “Бунёдкор” чемпионликни қўлга киритган бўлса, “Пахтакор” кумуш медалларга эга бўладиган бўлди. Бронза медали эса “Нефтчи”га насиб этди.
Киритилди: 18:17, 07.11.2013. Ўқилди: 4073 марта. Фикрлар
8 ноябрь куни Олий лига -2013га якун ясалади. “Шўртан” жамоаси мавсумнинг сўнгги 26-турини ўз майдонида “Металлург”га қарши ўтказади. “Металлург” жамоаси “Шўртан” учун энг ноқулай жамоалардан бири ҳисобланади.
Киритилди: 20:28, 07.11.2013. Ўқилди: 4421 марта. Фикрлар
Ёш “қалдирғочлар” меҳмонда “Сўғдиёна” устидан ғалаба қозониб, мамлакат чемпиони деган шарафли номга сазовор бўлдилар.
Киритилди: 18:15, 07.11.2013. Ўқилди: 3404 марта. Фикрлар
Бугун Қарши шаҳрида тайёрлов гуруҳлари ўртасида иккинчи тур учрашувлари бўлиб ўтди.
Киритилди: 16:57, 07.11.2013. Ўқилди: 4221 марта. Фикрлар
Ўзбекистон XXII миллий чемпионати сўнгги туридан жой олган «Гулистон» — «Қизилқум» жамоалари баҳси марказий ўйинлардан бири саналса ажаб эмас.
Киритилди: 15:13, 07.11.2013. Ўқилди: 3315 марта. Фикрлар
Биламизки, бизда жаҳон футболчилари ҳақида маълумотлар жуда кўп. Ўзимизнинг футболчилар ҳақида эса кўпам маълумотларга эга эмасмиз.
Киритилди: 15:02, 07.11.2013. Ўқилди: 6726 марта. Фикрлар
Мавсумдаги сўнгги беллашувда "Пахтакор" Косонсойда "Навбаҳор" меҳмони бўлади. Олий лиганинг доимий қатнашчилари бўлган клублар ўртасидаги баҳс кўпчиликда қизиқиш уйғотиши табиий.
Киритилди: 13:53, 07.11.2013. Ўқилди: 2956 марта. Фикрлар
Бир ойлик танаффусдан сўнг «Насаф» бош мураббийи Рўзиқул Бердиев ва жамоа етакчиларидан бири – Артур Геворкян ойнинг энг яхшилари дея топилди.
Киритилди: 12:44, 07.11.2013. Ўқилди: 3979 марта. Фикрлар
Мавсумнинг дастлабки қисми ва иккинчи давранинг бошида мухлислар кутган ўйинни кўрсата олмаган «Динамо» клуби мавсумнинг сўнгги чоракини анча муваффақиятли ўтказмоқда.
Киритилди: 12:20, 07.11.2013. Ўқилди: 3471 марта. Фикрлар
Биринчилик баҳлари якунланганига бир неча бўлишига қарамай, мавсумни сарҳисоб қилишда давом этамиз. Бу борада иккинчи босқични “Андижон” жамоаси қандай ўтказганлигига эътиборингизни қаратмоқчимиз.
Киритилди: 11:43, 07.11.2013. Ўқилди: 2919 марта. Фикрлар
Ўзбекистон чемпионатининг 2013 йилги ғолиби номи сўнгги турда маълум бўлади.
Киритилди: 11:40, 07.11.2013. Ўқилди: 3617 марта. Фикрлар
Sports.kz сайти Қозоғистон Премьер-лигасининг 2013 йилги мавсуми рамзий терма жамоасини тузиб чиқди. Ушбу жамоага "Актобе" футболчиси Александр Гейнрих ҳужумчи сифатида киритилган.
Киритилди: 10:49, 07.11.2013. Ўқилди: 3221 марта. Фикрлар
Кеча Қибрай шахрида футбол бўйича аёллар ўртасида Ўзбекистон кубогининг финал учрашуви ниҳоясига етди. Ўйиндан аввал фаворит сифатида эътироф этилган Қаршининг “Севинч” аъзолари Муборакнинг “Машъал” жамоаси устидан 4:2 ҳисобида ғалаба қозонди.