“Машъал” давралар оралиғида ташкил этилган иккинчи йиғинини бошлаган. 20 июлгача қисқа таътилда бўлгaн футболчиларимиз шу кундан бошлаб ёзги йиғиннинг иккинчи босқичини бошлади.
"Машъал" давралар оралиғида ташкил этилган иккинчи йиғинини бошлаган. 20 июлгача қисқа таътилда бўлгaн футболчиларимиз шу кундан бошлаб ёзги йиғиннинг иккинчи босқичини бошлади.
“Насаф” - “Қўқон-1912″ учрашувидан сўнг ўтказилган матбуот анжуманининг иккинчи қисмида мезбонлар бош мураббийи Рўзиқул Бердиев иштирок этди.
Ўтган мавсум якунларига кўра, Ўзбекистон олий лигасида кучли бешликдан жой олган «Машъал» жамоаси 24-миллий чемпионатда ҳам юқори натижаларни кўзлаяпти.
«Машъал» клуби ҳужумчиси Зоҳир Қўзибоев ҳам ниҳоят миллий терма жамоамиздан таклиф олди.
"Машъал" клуби директори Илҳом Қурбонов мавсум олдидан жамоадан кетган футболчилар ҳақидаги саволларга жавоб бериб ўтди.
"Машъал" кеча тақдимот маросимини ўтказди. Ушбу тақдимот сўнггида клуби янги мавсумда ҳаракат қиладиган либосларини ҳам намойиш этди.
18 март куни Муборак шаҳридаги "Муборакнефтгаз"га қарашли залда "Машъал" клуби янги мавсум олдидан янги олинган футболчиларнинг таништирув маросимини ўтказди.
“Машъал” янги мавсумга юқори мақсадлар билан йўлга чиқди. 1-турни сафарда Наманганнинг “Навбаҳор” клубига қарши ўтказгани боис 2-тур олдидан клуб мухлисларга янги футболчиларни таништиради.
"Машъал" бугундан навбатдаги босқич йиғинини бошлайди. Жамоамиз аъзоларини барчаси машғулотларга киришган.