Жума куни Навоийда “Қизилқум”ни мағлуб этиб қайтган “Динамо” шанба куни Қаршида Суперлиганинг яна бир вакили “Насаф”га қарши назорат учрашувини ўтказди.
Янги мавсумга тайёргарлик режаси доирасида “Динамо” жамоаси навбатдаги учрашувларни ўтказади.
Профессионал футбол лигаси клублар олдига қўяётган асосий талаблардан бири футбол академиялари фаолиятини такомиллаштириш, тарбияланувчиларга зарур барча шарт-шароитларни яратиб бериш саналади.
Бугунги “Насаф” – “Қизилқум” назорат учрашуви якунига етгач, “Насаф” устози Рўзиқул Бердиев билан тайёргарлик жараёни, олдиндаги режалар, таркибни кучайтириш бўйича олиб борилаётган ишлар тўғрисида суҳбатлашди.
Бугун Қаршидаги “Спутник” қўрғони майдонида “Насаф” ва “Қизилқум” клублари ўзаро синов-назорат баҳсида куч синашишди.
Янги мавсумга тайёргарлик жараёнини давом эттираётган жамоалар аллақачон назорат учрашувларида майдонга тушишни бошлаб юборишди.
Қаршининг “Насаф” клуби дарвозабони Санжар Қувватов фаолиятини “Пахтакор”да давом эттиради.
“Насаф” янги мавсум тайёргарлигига 3 январ кунидан киришди. Жамоамиз қароргоҳида таъмирлаш ишлари давом этаётгани боис, тайёргарлик машғулотлари Спутник қўрғонидаги ёшларимиз қароргоҳига кўчирилди.
Хабарингиз бор кеча ўтган мавсумнинг биринчи ярмини “Насаф” клубида ўтказган сербиялик ҳимоячи Славко Лукич “Навбаҳор” кўригида бўлиб тургани ҳақида хабарлар тарқалган эди.
Қаршининг “Насаф” клуби нафақат юртимизда, балки қитъамизда ҳам ўз обрў-эътиборига эга жамоалардан саналади.
“Насаф” ҳимоячиларидан бири, 92-рақамдаги футболч Умарбек Эшмуродов бундан кейин ҳам “аждарлар” шарафини ҳимоя қиладиган бўлди.
Аввал хабар берганимиздек, бугун футбол мактабимизда мураббийларимиз Элдор Мойлиев ҳамда Илёс Пардаевлар қўл остида шуғулланган, 2002 йилда туғилган тарбияланувчиларимизнинг битирув кечаси ўтказилди.
Қаршининг “Насаф” клубининг ёш иқтидорли ярим ҳимоячиси Ислом Рашидхонов фаолиятини “Навбаҳор”да давом эттириши мумкин.
Осиё футбол конфедерациясининг расмий сайти www.the-afc.com Осиё Кубоги олдидан иштирокчи терма жамоалар таркибида порлаши кутилаётган футболчилар ҳақида туркум мақолалар эълон қилиб бормоқда.
ПФЛ томонидан Йилнинг энг яхшиларини тақдирлаш маросими бўлиб ўтмоқда.
Ўзбекистон олимпия терма жамоаси 16-28 декабр кунлари Тошкентда навбатдаги ўқув-йиғин машғулотларини ўтказади.