Олий лиганинг ушбу мавсуми тугашига 1 тур қолганида ғолиб ва совриндорлар номи аниқ бўлди.
Олий лиганинг 29-тури доирасида Қарши шаҳрида мавсумнинг энг муҳим ўйини бўлиб ўтди.
Футбол ишқибозларини 19 ноябр кунги 29-тур доирасидаги қизиқарли ва ҳаяжонли ўйинлар кутиб турибди.
Олий Лиганинг 29-туридан ўрин олган “Насаф” ҳамда “Пахтакор” жамоалари ўртасидаги учрашув бошланиш арафасида.
Бугун “Марказий” стадионимизда бўладиган турнинг марказий учрашувида жамоамиз “Пахтакор” билан куч синашади.
Анъанамизга мувофиқ, бугун Қарши шаҳридаги “Марказий” стадионда бўладиган “Насаф” – “Пахтакор” учрашувининг трансляциясига оид маълумотларни эътиборингизга ҳавола қиламиз.
Бугун Қарши шаҳрида Олий лига 29-тури доирасида "Насаф" - "Пахтакор" учрашуви бўлиб ўтади.
Бугун Олий лигада 29-тур ўйинлари бўлиб ўтади. Бугунги баҳслар кўп нарсаларга ойдинлик киритиб бериши кутилмоқда.
Якшанба куни бўладиган “Насаф” – “Пахтакор” учрашувига чипталар кечадан бошлаб сотувга чиқарилган эди.
Қаршида "Насаф" билан ўта муҳим ўйинда майдонга тушадиган "Пахтакор" ғалаба қозонган тақдирда 2-ўрин ва ОЧЛ саралаш босқичи йўлланмасини ҳал этади. Акс ҳолда, 30-тур ва Ўзбекистон Кубоги финали натижаларини кутишга тўғри келади.
Қаршидаги "Марказий" стадионда 19 ноябр якшанба куни бўладиган “Насаф” – “Пахтакор” учрашувига чипта харид қилиб, ташриф буюрган мухлислар ютуқларга ҳам эга бўлишлари мумкин.
Олий лига 28-тур доирасидаги бугун бўлиб ўтган “Насаф” - "Шўртан" (3:0) учрашувининг ҳар доимгидек статистик маълумотларини эътиборингизга ҳавола қиламиз.
Матбуот анжуманининг навбатдаги қисмида жамоамиз устози Рўзиқул Саъдуллаевич ўйин ҳақида қуйидаги фикрларни билдирди.
“Насаф” – “Шўртан” (3:0) учрашуви якунига етгач, бўлиб ўтган матбуот анжуманининг дастлабки қисмида “Шўртан” жамоасининг устози Геннадий Кочнев иштирок этди.
Ўзбекистон Олий лигасининг 28-туридан ўрин олган “Насаф” ҳамда “Шўртан” жамолари ўртасидаги учрашув якунига етди.
Бугун, Олий лиганинг 28-тур доирасида учта учрашув ўтказлиши режалаштирилган.
Бухоро шаҳрида Олий ва Биринчи Лига клублари қошидаги футбол мактаблари тарбияланувчилари ўртасидаги Ўзбекистон Биринчилигида 2003–2004 йиллларда таваллуд топган футболчилар орасида ғолиб ва совриндорлар аниқланди.
Юртимиз стадионларида олий лигада иштирок этадиган жамоалар яна ўзаро баҳсларга киришишади.