Зидан: "Азобларсиз финал бўлмайди, бу юракка фойдали"
ЕВРОПА / УЕФА чемпионлар лигаси / Мураббийлар
"Реал" бош мураббийи Зинедин Зидан ЕЧЛ яримфиналида "Бавария"га қарши жавоб учрашувини таҳлил қилди (2:2, биринчи ўйин - 2:1).
Қийинчиликлар ҳақида
Ҳаммаси яхши тугагаса, футболнинг гўзаллиги шунда. Биз ютқазаётган эдик, кейин 2:1 ҳисобида олдинга чиқиб олдик. Кейин рақб гол урди, ҳаммаси ўзгариб кетди. Улар босим уюштира бошладилар, бизда муаммолар бошланди.
Плей-оффдаги рақиблари ҳақида
Биз фантастик амоага қарши ўйнадик. "Ювентус" ҳам шундай жамоа эди, "ПСЖ" ҳам. Биз топ-жамоаларни чиқариб юборганимиздан хурсандмиз, аммо машаққатларсиз бу бўлмайди.
Бензема ва Навас ҳақида
Карим учун хурсандман, у бунга муносиб. Бензема натижа келтирди. Кейлр иккинчи бўлимда шундай сэйвлар қилдики... Унга иш кўп бўлди. Биз жуда мумнунмиз.
Азоблал ҳақида
Бу ақлдан озлирувчи ўйин бўлди, зўр ўтди. Футболда азоб чекишга тўғри келади, айниқса, чемпионлар лигасида. Финалга азобларсиз чиқиб бўлмайди. БУ юракка жуда фойдали.
Мақсад ҳақида
Биз ҳозирча ҳеч нарса ютганимиз йўқ. Биз финалга чиқдик, холос. Қаторасига уч марта финалга чиқиш - ноодатий ҳол. Аммо биз уни ютишга ҳаракат қилишимиз лозим. Кубокни ҳимоя қилиш учун ҳамма нарса қиламиз.
Манба: sports.ru
Киритилди: 05:43, 02.05.2018. Ўқилди: 6888 марта. Фикрлар: 5 та.