ЎЗБЕК ФУТБОЛИ / Расмий тадбирлар / Учрашувлар
Хабарингиз бор, жорий йилнинг июнь ойида юртимиз майдонларида нуфузли мусобақа — U23 Осиё кубоги баҳслари бўлиб ўтади. Мазкур турнирни юқори савияда ўтказиш бўйича ташкилий ишлар ва тайёргарлик жараёни давом этмоқда.
Кеча ушбу мусобақанинг барча учрашувларида ВАР технологиясидан фойдаланиш имкониятларини ўрганиш мақсадида ОФК ва Hawk-eye компанияси вакиллари юртимизга ташриф буюрди.
ЎФА Ташкилий қўмитаси билан бўлиб ўтган учрашувда япониялик мутахассис Ино Такааки стадионлар, ҳакамлар машғулот майдони, ОФК делегацияси меҳмонхонасида олиб бориладиган инспекция ишлари ҳақида батафсил маълумот берди. Шунингдек, учрашувда ЎФА, ОФК ҳамда Hawk-eye компанияси вакиллари U23 Осиё кубоги давомида ВАР технологиясидан фойдаланишда амалга ошириш зарур бўлган муҳим вазифаларни белгилаб олдилар.
Хорижий мутахассислар хизмат сафари давомида Осиё кубогининг мезбон стадионларида ўтаётган Ўзбекистон Суперлигаси баҳсларига ташриф буюриб, стадионларда ВАРдан фойдаланишдаги мавжуд амалиётни ўрганишни мақсад қилган.
Маълумот учун, учрашувлар пойтахтимиздаги «Бунёдкор», «Пахтакор», «Локомотив» ва Қарши шаҳридаги «Марказий» стадионида ўтказилиши режалаштирилган.
Киритилди: 16:31, 01.04.2022. Ўқилди: 960 марта. Фикрлар: 0 та.