Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 26 апрель куни Осиё футбол конфедерацияси раҳбари Шайх Салмон бин Иброҳим Ал-Халифани қабул қилди.
Киритилди: 22:18, 26.04.2023. Ўқилди: 1852 марта. Фикрлар
Бу ҳақда ЎФА матбуот хизмати хабар тарқатди.
Киритилди: 16:38, 25.04.2023. Ўқилди: 2246 марта. Фикрлар
Ўзбекистон сўнгги йилларда ОФК ҳамда ФИФА миқёсидаги нуфузли мусобақаларни юртимизда ўтказиш юзасидан катта қадамларни ташлади.
Киритилди: 12:06, 21.03.2023. Ўқилди: 1539 марта. Фикрлар
Хабарингиз бор, “Андижон” футбол клуби февраль ойида Туркия Суперлигасида ўз ўрнига эга бўлган “Антальяспор” клуби билан ҳамкорлик қилиш бўйича шартнома имзолаганди.
Киритилди: 12:01, 10.03.2023. Ўқилди: 1201 марта. Фикрлар
Аввал хабар берилганидек, 2023 йилги футбол мавсуми олдидан ЎФА махсус инспекцияси вакиллари томонидан бир қатор жамоалар иштирокида семинарлар ўтказилмоқда.
Киритилди: 17:28, 07.02.2023. Ўқилди: 858 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол ассоциациясида Осиё футбол конфедерацияси Ёшлар кенгаши аъзолари Сеед Миршад Мажеди ва Бассем Муҳаммад билан учрашув бўлиб ўтди.
Киритилди: 14:10, 25.01.2023. Ўқилди: 841 марта. Фикрлар
Айни кунларда Ҳалқаро футбол куни муносабати билан Республикамизнинг барча ҳудудларида футбол фестиваллари бўлиб ўтмоқда.
Киритилди: 17:16, 16.12.2022. Ўқилди: 1167 марта. Фикрлар
Ўзбекистонда футболни оммалаштириш йўлида олиб борилаётган ишлар ҳамда мамлакатимизда футболни янада ривожлантиришга оид масалаларни муҳокама қилиш мақсадида ФИФА бош котиби Фатма Самура бошчилигидаги делегация мамлакатимизга ташриф буюрди.
Киритилди: 12:17, 15.11.2022. Ўқилди: 2693 марта. Фикрлар
Ушбу мактаб Испаниянинг таниқли “Реал Мадрид” клуби жамғармаси кўмагида ташкил этилган бўлиб, ўтган йили октябрь ойида фаолият бошлаган.
Киритилди: 19:03, 12.08.2022. Ўқилди: 2446 марта. Фикрлар
CAFA га аъзо ассоциацияларнинг мутахассислари учун 19-20-июл кунлари Тожикистон пойтахтида икки кунлик МC семинари бошланди.
Киритилди: 16:06, 19.07.2022. Ўқилди: 1233 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Республикаси Спортни ривожлантириш вазири Адхам Икрамов Аргентина Республикасининг мамлакатимиздаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Эдуардо Антонио Зуайнни қабул қилди.
Киритилди: 14:57, 24.06.2022. Ўқилди: 1141 марта. Фикрлар
Бугун Хоразм вилояти 1-сонли болалар ва ўсмирлар футбол академиясида ЎФА вице-президенти Одил Аҳмедов, ўзбек футболи афсонаси, айни вақтда «АГМК» клуби бош муррабийи Миржалол Қосимов, «АГМК» клуби муррабийи Ҳайрулла Каримов, ҳимоячи Анзур Исмоилов, «Хоразм» клуби бош директори Мақсуд Каримов иштирокида академиянинг тарбияланувчилари учун давра суҳбати бўлиб ўтди.
Киритилди: 23:30, 13.04.2022. Ўқилди: 1211 марта. Фикрлар
Хабарингиз бор, жорий йилнинг июнь ойида юртимиз майдонларида нуфузли мусобақа — U23 Осиё кубоги баҳслари бўлиб ўтади.
Киритилди: 16:31, 01.04.2022. Ўқилди: 960 марта. Фикрлар
Бугун Ўзбекистон Профессионал футбол лигаси томонидан Суперлига ҳамда Про лига иштирокчи клубларининг медиа бўлими ходимлари учун махсус семинар ташкил этилди.