Никола Лазаревич: "Андижон"нинг жиддий рақиблиги билинди, унинг ўрни Суперлигада бўлиши керак"
“Андижон” – “Қизилқум” (3:2) ўртасидаги ўйиндан кейин навоийликлар бош мураббийи Никола Лазаревич қуйидагича муносабат билдирди.
“Биласизми, бундай об-ҳавода яхши ўйин намойиш этиш бироз қийин бўлди. Шундай бўлса-да, йигитларга имконият бериб, уларнинг жисмоний ҳолатини текшириб олдик. Улар яхши ўйин кўрсатишга ҳаракат қилишди.
Рақибимиз – “Андижон” яхши жамоа экан. Бизга қарши яхши тайёргарлик кўрганлиги кўриниб турибди. Уларга чемпионатда омад ёр бўлишини истайман ҳамда про лигада чемпион бўлишларини тилайман.
Бизда охирги икки кун давомида футболчиларга жисмоний юкламалар берилганди. Бугунги майдоннинг ҳолати ўртача экан. Шундай экан, тайёргарликни давом эттирамиз. Бизни олдинда “Бухоро” билан ўйинимиз бор. Шу тариқа, 3 август куни “Локомотив” жамоасига қарши ўйинга тайёрланиб бораверамиз.
“Андижон” сафида ён чизиқларда ҳаракат қилган футболчилари анча яхши экан. Аммо уларнинг фамилияларини билмайман. Биринчи бўлимда ҳаракат қилган ҳужумчиларининг ўйини ҳам менга ёқди. Ҳимоячилари ҳам ажойиб ўйин кўрсатишди. Аммо учрашув видеоёзувини кўриб якуний хулосага келамиз. “Андижон”нинг жиддий рақиблиги билиниб турибди. Уларнинг ўрни Суперлигада бўлиши керак, - деди Лазаревич.
Манба: "Андижон" клуби матбуот хизмати
Киритилди: 09:26, 25.07.2022. Ўқилди: 1204 марта. Фикрлар: 1 та.