Эрон терма жамоаси легионерлари Ўзбекистонга қарши ўйинга қандай ҳолатда етиб келишмоқда?
ЖЧ-2026 саралаш босқичи 2-турида Эрон терма жамоаси Тошкентга ташриф буюради. Форсларнинг кўп ўйинчилари легионер мақомида хориж чемпионтларида фаолияти юритишади. Хўш, улар ҳозир қандай формада. Шу ҳақда тўхталиб ўтамиз.
1. Меҳди Торимий ("Порту") — "Sofascore" талқинига кўра, УЕФА Чемпионлар лигасидаги энг яхши ҳужумчилар бешлигидан ўрин олган;
2. Сардор Азмун ("Рома") — римликлар сафидаги дастлабки голини урди ва ўзининг олдинги формасига қайтмоқда;
3. Муҳаммад Муҳибий ("Ростов") — Россиядаги илк мавсумидаёқ 2 та гол ва 3 та ассист билан жамоанинг асосий чап қанот вингерига айланиб бўлди;
4. Алиризо Жаҳонбахш ("Фейеноорд") — мавсумни кўнгилдагидек бошламаган эди, лекин "АЗ"га қарши сўнгги учрашувни асосий таркибда бошлаб, ассист қайд этди;
5. Самон Қуддус ("Брентфорд") — ўз жамоасида 2-таймдан тушириладиган ярим ҳимоячи. Премьер-лигада октябрнинг "Энг чиройли голи" муаллифи бўлди;
6. Эҳсон Ҳожсафий ("АЕК", Греция) — ўз жамоасининг асосий чап қанот ҳимоячиси. Тажрибали футболчи сўнгги пайтларда кичик жароҳатлардан азият чекмоқда;
7. Аҳмад Нуруллоҳий ("Ал Ваҳда") — абу-дабиликларнинг асосий таянч ярим ҳимоячиси;
8. Мажид Ҳуссайний ("Кайсериспор") — жароҳатидан қутулган марказий ҳимоячи, ўз жамоасининг сўнгги 3 та ўйинини асосий таркибда бошлади;
9. Али Каримий ("Кайсериспор") — 1 та гол ва 1 та ассист билан ўз жамоасининг асосий таянч ярим ҳимоячиси;
10. Карим Ансорифард ("Омония", Кипр) — асосий таркибдаги ўрнини йўқотган ҳужумчи, захирадан майдонга туширилади;
11. Саид Иззатуллоҳий ("Вайле", Дания) — асосий таркиб ўйинчиси бўлишига қарамасдан, бу мавсум беқарор ўйин кўрсатмоқда;
12. Милод Муҳаммадий ("АЕК") — захира ўйинчиси бўлишига қарамасдан, ҳамюрти Ҳожсафи ўрнига туширилганда, жамоа ўйинини кучайтира олади;
13. Содиқ Муҳаррамий ("Динамо Загреб") — мавсумни асосий ўнг қанот ҳимоячиси сифатида бошлаган эди. Аммо муваффақиятсиз ўйинлардан сўнг захирада қолдирилмоқда;
14. Амин Ҳазбовий ("Ас-Садд") — чемпионат ўйинларида асосий таркибда тушишига қарамасдан, ОЧЛ ўйинларини захирада ўтказмоқда;
15. Умид Иброҳимий ("Аш-Шамал", Қатар) — 36 ёшда бўлишига қарамасдан, ўз жамоасининг асосий таянч ярим ҳимоячиси ҳисобланади.
Манба: @SamvelKarlenich
Киритилди: 15:36, 14.11.2023. Ўқилди: 5149 марта. Фикрлар: 12 та.