Ўзбекистонлик Жамшид Тўраев турникда икки бармоқ ёрдамида тортилиш бўйича Гиннеснинг жаҳон рекордини ўрнатди, деб хабар қилмоқда Гиннесс рекордлар сайти.
Киритилди: 12:18, 11.05.2016. Ўқилди: 10953 марта. Фикрлар
1news.uz — Ўзбекистон Миллий Олимпия терма жамоаси жорий йилнинг 5-21 август кунлари Бразилиянинг Рио-де-Жанейро шаҳрида ўтказиладиган XXXI ёзги Олимпиада ўйинларида медаллар сони бўйича аввалги натижаларни ортда қолдиради.
Киритилди: 18:03, 10.05.2016. Ўқилди: 6011 марта. Фикрлар
Қозоғистоннинг Павлодар шаҳрида бокс бўйича ўсмирлар ўртасидаги давом этаётган Осиё чемпионати вакилларимиз учун омадли ўтмоқда. Кеча мусобақанинг учинчи кунги беллашувларидан сўнг 4 нафар боксчимиз ярим финал йўлланмасини қўлга киритишди.
Киритилди: 12:00, 05.05.2016. Ўқилди: 3822 марта. Фикрлар
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли теннисчиси Денис Истомин дастлабки даврада дастлабки даврада зафар қучиб, бош совринни учун курашни давом эттирмоқда.
Киритилди: 10:40, 03.05.2016. Ўқилди: 3822 марта. Фикрлар
The World Series Boxing (WSB), яъни Бутунжаҳон Бокс сериясининг олтинчи мавсумида муваффақиятли иштирок этаётган “Ўзбек йўлбарслари” жамоаси ярим финал учрашувида иштирок этиш мақсадида Куба пойтахти Гавана шаҳрига жўнаб кетди.
Киритилди: 07:49, 03.05.2016. Ўқилди: 5466 марта. Фикрлар
Пойтахтимиздаги “Ўзбекистон” спорт саройида оғир атлетика бўйича ўтказилган Осиё чемпионати якунларига кўра Ўзбекистон аёллар терма жамоаси XXXI ёзги Олимпиада ўйинларига йўлланма олди.
Киритилди: 12:01, 02.05.2016. Ўқилди: 6385 марта. Фикрлар
Ўзбекистонда хизмат кўрсатган спортчи, «Дўстлик» ордени соҳиби Оксана Чусовитина 2016 йилнинг 18 апрель куни Рио-де-Жанейрода бўладиган ёзги Олимпиада ўйинларига йўлланмани қўлга киритди.