Венгриянинг Дийор шаҳрида шахмат бўйича 16 ёшгача бўлган шахматчилар ўртасидаги Бутунжаҳон ёшлар шахмат олимпиадаси (“World Youth U-16 Chess Olympiad 2014”) якунланди.
Ўтмишнинг афсонавий боксчиси Муҳаммад Али 20 декабрь шанба куни зотилжам ташхиси билан шифохонага ётқизилди, деб ахборот беради “CNN” канали.
Киритилди: 17:18, 21.12.2014. Ўқилди: 4077 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Теннис бўйича Ўзбекистон вакили Оқгул Омонмуродова Анқара (Туркия)да ўзтказилаётган ITF серияси мусобақасида асосий мукофотни қўлга киритишига бир қадам етмади.
Киритилди: 12:30, 21.12.2014. Ўқилди: 3130 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонлик теннисчи қиз Оқгул Омонмуродова Туркиянинг Анқара шаҳрида ўтаётган ITF таснифидаги теннис мусобақасининг финалига йўл олди, дея хабар бермоқда Sports.uz.
Киритилди: 22:33, 19.12.2014. Ўқилди: 3756 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли ракеткачиси Оқгул Оманмуродова Туркиянинг Анқара шаҳрида ўтаётган мукофот жамғармаси 50 минг долларлик ITF туркумидагуи турнирдаги иштирокини давом эттирадиган бўлди.
Киритилди: 11:21, 18.12.2014. Ўқилди: 2614 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Хитой аёллар баскетбол лигасида 23 нафар баскетболчи қиз ўйин вақтида катта жанжал келтириб чиқарганлари учун турли муддатларга дисквалификация қилинди. Бу ҳақида “Reuters” хабар беради.
Киритилди: 10:56, 18.12.2014. Ўқилди: 4394 марта. Фикрлар сони: 2 та.
8-16 ноябрь кунлари Қозоғистоннинг Олма-ота шаҳрида ўтказилган жаҳон чемпионати биз учун бир мунча омадли ўтди.
Киритилди: 10:43, 18.12.2014. Ўқилди: 8523 марта. Фикрлар сони: 12 та.
Қиличбозлик кўплаб ёшларимизнинг севимли спорт турига айланиб бормоқда.
Киритилди: 18:56, 17.12.2014. Ўқилди: 5072 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Америкалик боксчи Эллиот Сеймур Микки Рурк билан ўтказган жангини унинг вакиллари томонидан берилган 15 минг доллар эвазига ютқазиб берганлигини тан олди.
Ҳамюртимиз Артур Юнусов жамоаси “Фенер” билан бирга Озарбайжон чемпионатининг навбатдаги ўйинида “Нефтчи” футзал клубини 4:2 ҳисобида мағлубиятга учратди. Учрашувдан сўнг футзалчимиз Olamsport порталига интервью берди.
Киритилди: 16:19, 16.12.2014. Ўқилди: 3658 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Қозоғистоннинг Алмати шаҳрида К. Булекпаев соврини учун тезкор шахмат бўйича анъанавий халқаро турнир бўлиб ўтди. Ушбу мусобақада ҳамюртимиз халқаро гроссмейстер Антон Филиппов ҳам муваффақиятли иштирок этди.
Киритилди: 15:50, 16.12.2014. Ўқилди: 3228 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Аввал хабар қилганимиздек, жорий йилнинг 13-14 декабрь кунлари пойтахтимиздаги Давлат солиқ қўмитаси спорт-соғломлаштириш мажмуасида Таэквондо (WTF) бўйича катталар ўртасида мамлакат чемпионати баҳслари ўтказилди.
Киритилди: 15:12, 15.12.2014. Ўқилди: 4481 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Халқаро эркак теннисчилар ассоциацияси яқин тўрт йил учун ATP таснифидаги турнирларнинг умумий мукофот жамғармаси оширилишини маълум қилди.
Киритилди: 20:53, 14.12.2014. Ўқилди: 3600 марта. Фикрлар сони: 1 та.
2014 йилнинг 12 декабрь куни Гонконгда дзюдо бўйича ёшлар ўртасидаги VIII Осиё чемпионати ўз ниҳоясига етди. Қитъамизнинг биринчилиги медалларини қўлга киритиш учун мусобақага 18 та давлат дзюдочилари ташриф буюришди.