Киритилди: 20:53, 14.12.2014. Ўқилди: 3600 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Дзюдо. Ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионатида ҳамюртларимиз 2-ўринни эгаллашди
2014 йилнинг 12 декабрь куни Гонконгда дзюдо бўйича ёшлар ўртасидаги VIII Осиё чемпионати ўз ниҳоясига етди. Қитъамизнинг биринчилиги медалларини қўлга киритиш учун мусобақага 18 та давлат дзюдочилари ташриф буюришди.
Киритилди: 20:52, 14.12.2014. Ўқилди: 4511 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Флойд Мэйвезер Пакьяо билан жанг ўтказишга розилик берди
Енгилмас Флойд Мэйвезер ва Мэнни Пакьяо баҳси бокс тарихидаги энг қиммат жангга айланиши мумкин.
Киритилди: 15:31, 14.12.2014. Ўқилди: 5508 марта. Фикрлар сони: 8 та.
Теннис. Истомин Австралия очиқ чемпионатининг асосий тўрида ўйнайди
Австралия очиқ чемпионатининг расмий сайти турнирнинг дастлабки иштирокчилари аниқланганини маълум қилди. Унга кўра, эркаклар рейтингида ТОП-100дан жой олган ҳар бир теннисчи тўғридан тўғри йўлланма олади.
Киритилди: 00:03, 13.12.2014. Ўқилди: 4016 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Формула-1. Фернандо Алонсо “McLaren” жамоасига қайтди
“Формула-1” автопойгасининг икки карра чемпиони Фернандо Алонсо “Ferrari” жамоасидан “McLaren” жамоасига ўтди.
Киритилди: 17:12, 12.12.2014. Ўқилди: 3889 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Олимпия ҳаракатинини ривожлантиришнинг янги тамойиллари
Монакода якунига етган Халқаро олимпия қўмитаси (ХОҚ)нинг 127-сессиясида олимпия харакатини ривожлантириш бўйича бир қатор янги тамойиллари тасдиқланди.
Киритилди: 17:03, 12.12.2014. Ўқилди: 3995 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Бокс. Спортчиларимиз Боку турнирида мутлоқ ғолибликка эришдилар
Озарбайжон пойтахти Боку шаҳрида бокс бўйича ёшлар ўртасида ўтказилган халқаро турнирда Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари 6 та олтин, 1 та кумуш ва 3 та бронза медалини қўлга киритиб, мутлоқ ғолибликни қўлга киритди.
Киритилди: 16:29, 12.12.2014. Ўқилди: 4272 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Косово миллий олимпия қўмитаси ХОҚнинг тўлақонли аъзосига айланди
Монакода ўтаётган Халқаро олимпия қўмитасининг 127-сессиясида Косово миллий олимпия қўмитаси Халқаро олимпия қўмитасининг тўлақонли аъзоси сифатида тан олинди.
Киритилди: 15:07, 10.12.2014. Ўқилди: 3758 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Таэквандо. Терма жамоамиз Жаҳон Кубогида 23та медални қўлга киритди
5 декабрдан 7 декабрга қадар Минскда Таэквандо бўйича Жаҳон Кубоги бўлиб ўтди.
Киритилди: 18:59, 09.12.2014. Ўқилди: 3888 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Олимпия ўйинлари иштирокчилари сонига чеклов қўйилди
Халқаро олимпия қўмитаси 8−9 декабрь кунлари Монакода бўлиб ўтган навбатдан ташқари 127-сессиясида ёзги ва қишки Олимпия ўйинлари иштирокчилари сони, шунингдек медаллар тўпламларига нисбатан чекловлар киритди.
Киритилди: 17:32, 09.12.2014. Ўқилди: 4020 марта. Фикрлар сони: 3 та.
ХОҚ: Шахмат Қишки Олимпия ўйинларига кирмайди
Шахмат Қишки Олимпия ўйинлари дастурига киритилмайди. Бу қарорга Халқаро Олимпия қўмитаси (ХОҚ)нинг Монте-Карлода бўлиб ўтган йиғилишида келинди.
Киритилди: 17:22, 09.12.2014. Ўқилди: 3315 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Мейвезер қотиллик гувоҳи сифатида судга чақирилди
Беш вазн тоифасида жаҳон чемпиони америкалик Флойд Мейвезер кутилмаганда АҚШлик таниқли актриса ва раққоса Стефани Мозлининг ўлдирилишига гувоҳ бўлиб қолди.
Киритилди: 16:16, 09.12.2014. Ўқилди: 3737 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Леброн Жеймс: «Қироллик оиласи вакилларининг кўз ўнгида баскетбол ўйнаш — катта шараф»
Британия шаҳзодаси Уильям ва унинг рафиқаси, Кембриж герцогиняси Кейт Миддлтон МБА мунтазам чемпионати доирасида ўтказилувчи "Бруклин" ва "Кливленд" жамоалари ўртасидаги учрашувни кузатиб боради.
Киритилди: 20:05, 08.12.2014. Ўқилди: 5170 марта. Фикрлар сони: 1 та.