Жанубий Кореянинг Инчеон шаҳрида ўтказилаётган ПараОсиё ўйинларида делегациямиз хазинаси яна биттадан олтин ва кумуш медалга бойиди.
Киритилди: 16:14, 20.10.2014. Ўқилди: 3402 марта. Фикрлар
Киритилди: 13:17, 20.10.2014. Ўқилди: 3868 марта. Фикрлар
Бугун Швейцариянинг Базель шаҳрида теннис бўйича анъанавий тарзда ўтказилиб келинадиган “Swiss Indoors Basel” халқаро турнирининг асосий тўр баҳсларига старт берилади.
Киритилди: 11:52, 20.10.2014. Ўқилди: 2784 марта. Фикрлар
Инчеон шаҳри (Ж.Корея)да давом этаётган ПараОсиё ўйинларида делегациямиз ҳазинаси медаллар билан бойишда давом этмоқда.
Киритилди: 11:43, 20.10.2014. Ўқилди: 3705 марта. Фикрлар
Жанубий Кореянинг Инчеон шаҳрида бошланган ПараОсиё ўйинларида мамлакатимиз спортчилари дастлабки кунги баҳсларда жами 5 та медалга (4 та олтин, 1 та бронза) сазовор бўлдилар.
Киритилди: 11:00, 20.10.2014. Ўқилди: 3000 марта. Фикрлар
Пойтахтимиздаги “Ўзбекистон” спорт саройида дзюдо кураши бўйича Гран-При туркумига кирувчи халқаро турнирда яна икки нафар ҳамюртимиз совриндорлар сафидан ўрин эгаллашди.
Киритилди: 22:10, 17.10.2014. Ўқилди: 5387 марта. Фикрлар
Аввал хабар берганимиздек, жорий йилнинг 18-24 октябрь кунлари Жанубий Кореянинг Инчеон шаҳрида жисмоний имконияти чекланган спортчилар ўртасида ПараОсиё ўйинлари ўтказилади.
Киритилди: 20:58, 16.10.2014. Ўқилди: 5355 марта. Фикрлар
Дзюдо кураши бўйича ўтказилаётган Гран-При туркумига кирувчи халқаро турнирда бугун эркаклар ўртасида 60 ҳамда 66 кг. вазн тоифаларида, хотин-қизлар ўртасида эса 48, 52 ва 57 кг. вазнда ғолиб ва совриндорлар номи маълум бўлди.
Киритилди: 20:53, 16.10.2014. Ўқилди: 4878 марта. Фикрлар
Хитойда бўлиб ўтаётган гимнастика бўйича жаҳон чемпионатида олтин медални қўлга киритган украиналик спортчини тақдирлаш маросимида Украина ўрнига Ўзбекистон мадҳияси янграгани ҳақида хабар бериб ўтгандик.