Нанкин шаҳри (Хитой)да давом этаётган ўсмирлар олимпиада ўйинларида бадиий гимнастика бўйича шахсий ҳисобда финал мусобақалари ниҳоясига етди.
Киритилди: 12:49, 27.08.2014. Ўқилди: 5063 марта. Фикрлар
Ўсмирлар ўртасида олимпия ўйинларининг бокс мусобақасида финалида иштирок этган ўзбекистонлик боксчи Сулаймонов Латипов энг енгил вазн тоифаси (49 кг. гача)да кумуш медални қўлга киритди.
Киритилди: 11:21, 27.08.2014. Ўқилди: 6610 марта. Фикрлар
Бугун Россиянинг Челябинск шаҳрида дзюдо бўйича жаҳон чемпионатининг учунчи кунига старт берилади. Бугунги баҳсларда эркаклар (73 к), аёллар (57 кг) вазн тоифасида баҳсларда иштирок этишди.
Киритилди: 08:57, 27.08.2014. Ўқилди: 4668 марта. Фикрлар
Бугун Россиянинг Челябинск шаҳрида дзюдо бўйича жаҳон чемпионати бошланди. Мусобақанинг илк кунида эркаклар икки (60 ва 66 кг.), аёллар икки (48 ва 52 кг.) вазн тоифасида баҳсларда иштирок этишди.
Киритилди: 21:19, 26.08.2014. Ўқилди: 5340 марта. Фикрлар
27 август куни Хитойнинг Нанкин шаҳрида давом этаётган иккинчи ўсмирлар олимпиада ўйинларида сўнгги кун мусобақалари ўтказилади.
Киритилди: 20:04, 26.08.2014. Ўқилди: 5769 марта. Фикрлар
Мамлакатимиз бадиий гимнастикачилари шахсий ва жамоавий мусобақаларда муваффақиятли иштирок этиб, 27 август куни бўлиб ўтадиган финал босқичида медаллар учун курашни давом эттирадиган бўлдилар.
Киритилди: 19:54, 26.08.2014. Ўқилди: 6714 марта. Фикрлар
Россиянинг Челябинск шаҳрида дзюдо кураши бўйича катталар ўртасида жаҳон чемпионати баҳслари бошланди.
Киритилди: 16:14, 26.08.2014. Ўқилди: 4662 марта. Фикрлар
Хитойнинг Нанкин шаҳрида давом этаётган ўсмирлар олимпиада ўйинларида бугун аёллар кураши бўйича мусобақалар бошланди.
Киритилди: 13:38, 26.08.2014. Ўқилди: 4617 марта. Фикрлар
Ўсмирлар ўртасидаги олимпиаданинг бокс мусобақасида 75 кг.гача бўлган вазн тоифасида бронза медали учун жанг олиб борган Козимбек Мардонов имкониятни бой бериб қўйди.
Киритилди: 17:38, 25.08.2014. Ўқилди: 5162 марта. Фикрлар
Ўзбекистонлик курашчи Баҳром Илҳомов ўсмирлар ўртасидаги олимпия ўйинларининг чемпионига айланди.
Киритилди: 15:49, 25.08.2014. Ўқилди: 5781 марта. Фикрлар
Хитойнинг Нанкин шаҳрида давом этаётган иккинчи ўсмирлар олимпиада ўйинларида бугун юнон-рум кураши бўйича баҳслар бошланди.
Киритилди: 09:46, 25.08.2014. Ўқилди: 5200 марта. Фикрлар
Хитойнинг Нанкин шаҳрида давом этаётган II ўсмирлар ёзги олимпиада ўйинларида 25 август куни спортнинг 11 турида баҳслар ўтказилиб, шундан олтитасида медаллар ўйналади.
Киритилди: 18:57, 24.08.2014. Ўқилди: 4667 марта. Фикрлар
Ўсмирлар ўртасидаги Олимпиаданинг бокс мусобақасида иштирок этаётган учинчи боксчимиз финалга чиқа олмади.
Киритилди: 18:29, 24.08.2014. Ўқилди: 4452 марта. Фикрлар
Ўзбекистонлик боксчи Сулаймонов Латипов энг енгил вазн тоифаси (49 кг. гача)да ўсмирлар ўртасидаги олимпия ўйинларининг финалига чиқди.
Киритилди: 16:32, 24.08.2014. Ўқилди: 5413 марта. Фикрлар
Ўсмирлар ўртасида Хитойнинг Нанкин шаҳрида бўлиб ўтаётган олимпия ўйинларида боксчимиз Бектемир Мелиқўзиев финал йўлланмасини қўлга киритди.
Киритилди: 15:07, 24.08.2014. Ўқилди: 5627 марта. Фикрлар
Ўсмирлар ўртасида Хитойнинг Нанкин шаҳрида бўлиб ўтаётган олимпия ўйинларида ҳамюртимиз Артур Гулиев каноэ баҳсларида 4-ўринни эгаллади.
Киритилди: 13:10, 24.08.2014. Ўқилди: 4373 марта. Фикрлар
Хитойнинг Нанкин шаҳрида давом этаётган иккинчи ўсмирлар олимпиада ўйинларида яна бир ҳамюртимиз бронза медалига сазовор бўлди.
Киритилди: 18:28, 23.08.2014. Ўқилди: 4757 марта. Фикрлар
Хитойнинг Нанкин шаҳрида ўтказилаётган II ўсмирлар ёзги олимпиада ўйинларида бугун бокс бўйича мусобақалар бошланди.
Киритилди: 18:18, 23.08.2014. Ўқилди: 4528 марта. Фикрлар
Хитойнинг Нанкин шаҳрида ўсмирлар ўртасида ўтказилаётган иккинчи ёзги олимпиада ўйинларида байдарка ва каноэ бўйича чорак финал баҳслари якунланди.
Киритилди: 17:17, 23.08.2014. Ўқилди: 4251 марта. Фикрлар
Жорий йилнинг 25 август – 7 сентябрь кунлари Америка Қўшма Штатларининг Нью-Йорк шаҳрида теннис бўйича “Улкан тож” туркумига кирувчи дунёдаги тўртта энг йирик мусобақалардан бири “US Open” халқаро турнирининг асосий тўр баҳслари ўтказилади.