Хитойнинг Нанкин шаҳридан хушхабарлар келишда давом этмоқда.
Киритилди: 13:58, 21.08.2014. Ўқилди: 3552 марта. Фикрлар
Ўсмирлар ўртасидаги Олимпия ўйинларининг таэквондо мусобақасида ҳамюртимиз Умида Абдуллаева баҳсларга киришди.
Киритилди: 12:23, 21.08.2014. Ўқилди: 3578 марта. Фикрлар
Хитойнинг Нанкин шаҳрида ўтказилаётган иккинчи ёзги ўсмирлар олимпиада ўйинларида айни пайтга келиб Ўзбекистон делегацияси аъзолари 1 та олтин ва 2 та бронза медалини қўлга киритган ҳолда 204 давлат орасида 27-ўринни эгаллаб турибди.
Киритилди: 11:26, 21.08.2014. Ўқилди: 3877 марта. Фикрлар
Иккинчи ўсмирлар ёзги олимпия ўйинлари дастуридан ўрин олган сузиш мусобақаларида бугун 50 метр масофага брасс усулида сузиш бўйича саралаш баҳслари ўтказилди.
Киритилди: 10:39, 21.08.2014. Ўқилди: 3488 марта. Фикрлар
Хитойнинг Нанкин шаҳрида ўтказилаётган ўсмирлар олимпия ўйинларида ҳамюртимиз Владимир Свечников 10 метр масофадан тўппончадан ўқ отиш бўйича микст баҳсларида олтин медалга сазовор бўлди.
Киритилди: 10:36, 21.08.2014. Ўқилди: 4239 марта. Фикрлар
21 август куни II ўсмирлар олимпиада ўйинлари дастуридан ўрин олган Таэквондо (WTF) бўйича ўсмирлар ўртасида +73 кг. вазнда, қизлар ўртасида эса +63 кг. вазн тоифасида мусобақалар ўтказилади.
Киритилди: 12:14, 20.08.2014. Ўқилди: 4615 марта. Фикрлар
Хитойнинг Нанкин шаҳрида ўтказилаётган иккинчи ўсмирлар ёзги олимпиада ўйинларида яна бир спортчимиз совринли ўринлардан бирини қўлга киритишга жуда яқин келди.
Киритилди: 10:46, 20.08.2014. Ўқилди: 3468 марта. Фикрлар
Хитойнинг Нанкин шаҳрида ўтказилаётган иккинчи ўсмирлар ёзги олимпиада ўйинларида бугун спортнинг 19 тури бўйича мусобақалар ўтказилиб, шундан 7 та спорт турида медаллар ўйналади.
Киритилди: 11:09, 19.08.2014. Ўқилди: 3326 марта. Фикрлар
Спорт гимнастикаси бўйича кўпкураш баҳсларида иштирок этган ҳамюртимиз Тимур Қодиров отда бажариладиган машқда саралаш босқичидан муваффақиятли ўтиб, ҳал қилувчи финал босқичига чиқди.
Киритилди: 14:00, 18.08.2014. Ўқилди: 3069 марта. Фикрлар
Ўсмирлар олимпиада ўйинларининг стол тенниси бўйича “D” гуруҳидан ўрин эгаллаган ҳамюртимиз Регина Кимнинг гуруҳдаги сўнгги учрашувда ҳам омади келмади.
Киритилди: 12:24, 18.08.2014. Ўқилди: 3411 марта. Фикрлар
Хитойнинг Нанкин шаҳрида ўтказилаётган ўсмирлар олимпиада ўйинларида 10 метр масофадан тўппончада ўқ отиш бўйича ўғил болалар ўртасида бўлиб ўтган мусобақа якунига етди.
Киритилди: 11:41, 18.08.2014. Ўқилди: 3244 марта. Фикрлар
17 август куни Хитойнинг Нанкин шаҳрида бошланган II ўсмирлар ёзги олимпия ўйинларида спортнинг 17 тури бўйича мусобақалар ўтказилди
Киритилди: 19:48, 17.08.2014. Ўқилди: 4288 марта. Фикрлар
Оғир атлетика бўйича вазни 56 кг.гача бўлган спортчилар мусобақасида Ватанимиз шарафини ҳимоя қилган Адҳамжон Эргашев делегациямиз ҳисобига навбатдаги бронза медалини келтирди.
Киритилди: 17:53, 17.08.2014. Ўқилди: 4395 марта. Фикрлар
Хитойнинг Нанкин шаҳрида бошланган иккинчи ўсмирлар ёзги олимпиада ўйинларининг биринчи кунидаёқ мамлакатимиз делегациясининг ҳазинаси бронза медали билан бойиди.
Киритилди: 16:58, 17.08.2014. Ўқилди: 4165 марта. Фикрлар
Иккинчи ўсмирлар ёзги олимпиада ўйинлари дастуридан ўрин олган стол тенниси мусобақаларида иштирок этаётган ҳамюртимиз Регина Ким бугун гуруҳ босқичида икки учрашув ўтказиб, ҳар иккисида ҳам имкониятни бой берди.
Киритилди: 16:07, 17.08.2014. Ўқилди: 3167 марта. Фикрлар
Айни дақиқаларга келиб вакилларимиз орасида дзюдочимиз Суҳроб Турсунов медаллар учун курашишда яхши имкониятга эга бўлиб турибди.
Киритилди: 12:51, 17.08.2014. Ўқилди: 3879 марта. Фикрлар
Хитойнинг Нанкин шаҳрида бошланган иккинчи ўсмирлар ёзги олимпиада ўйинларида бугун спортнинг 17 тури бўйича баҳслар ўтказилиб, 7 та спорт турида дастлабки ғолиб ва совриндорлар номи маълум бўлади.
Киритилди: 12:42, 17.08.2014. Ўқилди: 3377 марта. Фикрлар
Кеча ўсмирлар ўртасидаги иккинчи Олимпия ўйинларининг очилиш ўйинлари бўлиб ўтди. Бугундан эса спортчилар баҳсларга киришишди.
Киритилди: 12:11, 17.08.2014. Ўқилди: 3016 марта. Фикрлар
Норвегиянинг Тромсе шаҳрида якунланган Жаҳон шахмат олимпиадасида ўзбекистонлик шахматчи вафот этди. Бу ҳақда қатор хорижий нашрлар хабар берди.
Киритилди: 10:55, 16.08.2014. Ўқилди: 7848 марта. Фикрлар
Бугун Бутунжаҳон шахмат олимпиадаси якунига етди. Сўнгги турда Ўзбекистон эркаклар терма жамоаси Ҳиндистонга қарши баҳс олиб борган бўлса, қизлар терма жамоамиз Туркияга қарши дона сурди.