Ўзбекистоннинг биринчи рақамли теннисчиси Денис Истомин 19-30 март кунлари Майами шаҳри(АҚШ)да ўтказиладиган “АТР Sony Open Tennis” халқаро турнирида Ватанимиз шарафини ҳимоя қилади.
Киритилди: 23:57, 18.03.2014. Ўқилди: 2815 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Индиан-Уэллс турнирининг финалига қадар етиб борган швейцариялик теннисчи Рожер Федерер АТРнинг янги рейтингида кучли бешталикка қайтди.
Киритилди: 13:04, 17.03.2014. Ўқилди: 2532 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Россиялик профессионал боксчи Александр Поветкин WBA версияси бўйича доимий чемпионлик камарини ўзига қайтариши мумкин, агар у кубалик Луис Ортис билан жанг ўтказадиган бўлса.
Киритилди: 21:34, 14.03.2014. Ўқилди: 3659 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Россиянинг Сочи шаҳрида ўтказилаётган Паралимпия ўйинларида бугун ҳамюртимиз Евгений Слепов пара-сноуборд бўйича эркаклар ўртасида бўлиб ўтган мусобақаларда иштирок этди.
Киритилди: 16:02, 14.03.2014. Ўқилди: 4435 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Россиянинг Қозон шаҳридаги ўтаётган “Челленжер” туркумига кирувчи ҳалқаро турнирда Фаррух Дўстов муваффақиятли иштирок этмоқда.
Киритилди: 09:36, 14.03.2014. Ўқилди: 2676 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Сочида давом этаётган қишки Паралимпия ўйинларида қатнашаётган Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Рамил Гаязов слалом мусобақасининг биринчи босқичида иштирок этди
Киритилди: 23:50, 13.03.2014. Ўқилди: 6092 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Сербиялик теннисчи Новак Жокович Индиан-Уэллс мусобақасининг чорак финалига чиқди. У нимчорак финалда Марин Чилични 3та сет якунига кўра мағлуб этди — 1:6, 6:2, 6:3.
Киритилди: 12:19, 13.03.2014. Ўқилди: 2672 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Россиянинг Сочи шаҳрида ўтказилаётган XI қишки Паралимпия ўйинларида бугун бўладиган олтинчи кунги баҳсларда тоғ чанғиси, кёрлинг ва слеж хоккей бўйича мусобақалар ўтказилади.
Киритилди: 12:15, 13.03.2014. Ўқилди: 3847 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Иорданияда қиличбозлик бўйича кадетлар ўртасида ўтказилаётган Осиё чемпионатида Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари шпага бўйича бўлиб ўтган мусобақаларда кумуш медал совриндори бўлдилар.
Киритилди: 11:25, 13.03.2014. Ўқилди: 3286 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Мамлакатимизнинг энг кучли теннисчилари - Денис Истомин ва Фаррух Дўстов “Челленжер” туркумидаги мусобақаларда юришини муваффақиятли бошлади.
Киритилди: 10:23, 13.03.2014. Ўқилди: 3774 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Таиланднинг Бангсаен шаҳрида оғир атлетика бўйича ёшлар ўртасида ўтказилган Осиё чемпионати баҳслари ниҳоясига етди. Мазкур қитъа чемпионатида Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси аъзолари 4 та кумуш ва 6 та бронза медалига сазовор бўлиб, 14 давлат вакиллари орасида иккинчи ўринни эгаллашди.
Киритилди: 15:30, 12.03.2014. Ўқилди: 3707 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Таиландда ёшлар ўртасида ўтказилаётган Осиё чемпионати бугун сўнгги кун мусобақалар ўтказилади.
Киритилди: 12:15, 12.03.2014. Ўқилди: 3390 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Мазкур Паралимпия ўйинларида Ватанимиз шарафини ҳимоя қилаётган спортчиларимиз 13-мартдан мусобақаларга киришадилар.
Киритилди: 11:03, 12.03.2014. Ўқилди: 3854 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Жаҳоннинг биринчи рақамли ракеткаси Рафаэль Надаль Индиан-Уэллс мусобақасининг учинчи босқичида украиналик Александр Долгополовга ютқазиб қўйди — 3-6, 6-3, 6-7 (5).
Киритилди: 10:27, 12.03.2014. Ўқилди: 2819 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Наманган юридик коллежи талабаси Ҳумоюн Султонов мамлакат теннисчилари орасида энг кучлиси бўлиб чиқди. У теннис бўйича катталар ўртасидаги Ўзбекистон чемпионати финалида ғалаба қозониб, расман бу унвонга сазовор бўлди.
Киритилди: 13:39, 11.03.2014. Ўқилди: 3007 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Таиландда ўсмир-қизлар ўртасида ўтказилган Осиё чемпионати баҳслари ниҳоясига етди.
Киритилди: 09:59, 10.03.2014. Ўқилди: 3567 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Россиянинг Сочи шаҳрида ўтказилаётган XI қишки Паралимпия ўйинларида бугун тоғ чанғиси, кёрлинг ва чанғи пойгалари бўйича мусобақалар ўтказилади.
Киритилди: 09:55, 10.03.2014. Ўқилди: 3654 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Киритилди: 11:19, 09.03.2014. Ўқилди: 3702 марта. Фикрлар сони: 1 та.