Германиялик пойгачи Михаил Шумахер ўтган йилнинг декабрида чанғида учаётиб қояга урилгани ва 3 ойдан буён комада ётганидан хабарингиз бор.
Халқаро спорт курашлари федерацияси - FILA Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Рашид Қурбоновни дунёнинг 2013 йилдаги энг зўр курашчиси. деб топди.
Йиғилишда Ўзбекистон Маданият ва спорт ишлари вазирлиги, Миллий Олимпия қўмитаси ҳамда Олимпия спорт турлари бўйича Республика федерация (ассоциация)лар раҳбарлари, терма жамоалар бош мураббийлари иштирок этдилар.
Жорий йилнинг 25-29 март кунлари Самарқандда велошоссе бўйича 1998-99 йилларда таваллуд топган умидли спортчилар ўртасида мамлакат очиқ чемпионати ўтказилди.
Мамлакатимизнинг биринчи рақамли теннисчиси Денис Истомин эса ўтган ҳафтадаги ўрнига нисбатан уч поғона кўтарилиб, 54-ўринни эгаллаб турибди.
Новак Жокович Майамида бўлиб ўтган теннис турнири финалида Рафаэль Надални мағлуб этиб, бош совринни қўлга киритди. Сербиялик ракетка устаси испаниялик рақибига ҳеч қандай имконият қолдирмади — 6:3, 6:3.
Қарор матни Lex.Uz’да эълон қилинган.
Жорий йилнинг 23-26 март кунлари Хитой Тайпейида таэквондонинг WTF йўналиши бўйича ўсмирлар ўртасида жаҳон чемпионати бўлиб ўтди.
Юнон-рум кураши бўйича баҳсларда Ислом Баҳромов ўз вазн тоифасида барча рақибларни мағлубиятга учратиб, турнир ғолиби бўлди.
2016 йилда Швейцарияда бионик протезларга эга бўлган спортчилар ўртасида олимпиада бўлиб ўтади.
Япониянинг Саитама шаҳрида 26 март, чоршанба куни фигурали учиш бўйича жаҳон чемпионати баҳслари старт олди. Унда ўзбекистонлик Миша Ге ҳам иштирок этди.
Мусобақаларда дунёнинг 29 давлатидан келган спортчилар иштирок этишмоқда.
Сурхондарё вилоятининг Қумқўрғон тумани марказида замонавий услубда бунёд этилган «Сурхон сузиш ҳавзаси» фойдаланишга топширилди.
Сайёрамизнинг биринчи ракеткаси Рафаэль Надаль Майамидаги “Мастерс” турнирининг учинчи даврасидаги ҳамюртимиз Денис Истомин устидан қозонилган ғалабаси ҳақида ўз фикрини билдирди.