Бирлашган Араб Амирликларининг Ал-Айн шаҳрида болалар ва ўсмирлар ўртасида шахмат бўйича жаҳон чемпионатида ёш шахматчимиз Баҳора Абдусатторова 2-ўринни эгаллади.
Киритилди: 08:10, 29.12.2013. Ўқилди: 3858 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Россиянинг Сочи шаҳрида ўтказиладиган 2014 йилги Олимпиада ўйинларида иштирок этадиган қозоғистонлик спортчиларнинг либослари тақдимоти ўтказилди. Tengrinews.kz хабарига кўра, бир спортчи учун мўлжалланган спорт либослари тўплами нархи 2,3 минг доллар туради.
Киритилди: 14:32, 28.12.2013. Ўқилди: 4178 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Термиз шаҳридаги “Алпомиш” спорт саройида дзюдо кураши бўйича мутлоқ вазн тоифасидаги спортчилар ўртасида мусобақа ўтказилди. Унда жами 19 нафар полвон тўрт гуруҳга бўлинган ҳолда ғолиблик учун татамида бел олишди.
Киритилди: 14:16, 28.12.2013. Ўқилди: 3647 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Ўзбекистон гандбол федерациясида 2013 йил якунларига бағишланган тадбир бўлиб ўтди. Унда йил давомида ўтказилган мамлакат чемпионати ва кубок ғолиблари, шунингдек, халқаро мусобақаларда иштирок этиб совриндор бўлган терма жамоа аъзолари тақдирланди.
Киритилди: 12:26, 27.12.2013. Ўқилди: 3514 марта. Фикрлар сони: 1 та.