Лондонда классик шахмат бўйича "London Chess Classic" шахмат фестивали дастуридан ўрин олган халқаро турнирда бугун тўртинчи тур баҳслари ўтказилади.
Ўзбекистон Маданият ва спорт ишлари вазири буйруғи билан республика ва халқаро миқёсдаги спорт мусобақалари вақтида Ўзбекистон мадҳиясини ижро этиш қоидалари тасдиқланди.
Эътиборингизга Республика енгил атлетика федерацияси раиси ўринбосари Камолитдин Рўзимуҳаммедов билан интервьюни ҳавола этамиз.
Англия пойтахти Лондон шаҳрида классик шахмат бўйича "London Chess Classic" шахмат фестивали дастуридан ўрин олган халқаро турнирда бугун учинчи тур ўйинлари ўтказилади.
Олти карра олимпиада чемпиони, сайёрамизнинг энг тезкор инсони Усейн Болт қўшиқчи Риҳанани севиб қолибди. Бу ҳақда Болт ўзининг twitter саҳифасида маълум қилди.
Бирлашган Араб Амирликларининг Дубай шаҳрида каратэ бўйича катталар ва ўсмирлар ўртасида Осиё чемпионати баҳслари ўтказилди.
Ўзбекистон оғир атлетика терма жамоаси аъзоси Руслан Макаров Баку шаҳрида ўтказилаётган IWF Гран-при турнирида шоҳсупага кўтарилди.
5 декабрь куни шахмат бўйича 17-жаҳон чемпиони Рустам Қосимжоновнинг туғилган куни.
Спорт гимнастикаси бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Оксана Чусовитина Мексикада бўлиб ўтган спорт гимнастикаси бўйича Очиқ чемпионатда совриндорлар қаторидан ўрин олди.
Ўзбекистонлик икки нафар паралимпиячи 2014 йилнинг 7-16 март кунлари Россиянинг Сочи шаҳрида бўладиган XI қишки Паралимпия ўйинлари йўлланмасини қўлга киритди.