Австралиянинг Мельбурн шаҳрида спорт гимнастикаси бўйича жаҳон кубоги босқичи бўлиб ўтмоқда.
WSB турнирининг IX мавсуми октябрь ойида старт олади. «Uzbek Tigers» жамоасининг янги мавсумда мусобақада иштирок этмаслиги ҳақидаги миш-мишлар расман рад этилди.
Бугун Германиянинг Дюссельдорф шаҳрида дзюдо бўйича “катта дубулға” туркумига кирувчи нуфузли турнир старт олади.
24 февраль тонгида профессионал боксчимиз Шаҳрам Ғиёсов фаолиятидаги еттинчи жангини ўтказади.
Шу кунларда Тошкент шаҳрида ўқ отиш спорти бўйича Ўзбекистон Очиқ кубоги бўлиб ўтмоқда. Мусобақада Республикамизнинг турли ҳудудларидан, шунингдек, Қирғизистондан ташриф буюрган мерганлар совринли ўринлар учун кураш олиб боришмоқда. Баҳсларда 130 нафардан ортиқ спортчи иштирок этмоқда.
Шу кунларда аёллар кураши бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари пойтахтимиздаги «Динамо» спорт жамиятига қарашли залда ўқув-машғулот йиғинларини ўтказишмоқда.
Хабарингиз бор, 15 февраль куни (16 февраль тонгида) профессионал боксчимиз Шоҳжаҳон Эргашев АҚШда фаолиятидаги 16-жангни ўтказганди. Мазкур баҳсда ҳамюртимизга америкалик Майкл Фокс рақиблик қилган ва 10 раундлик жангда Шоҳжаҳон очколар ҳисобига ғалаба қозонганди.
Бугун, 21 февраль куни пойтахтимизда «Пахтакор» стадионининг қиличбозлик залида ёшлар ва ўсмирлар ўртасида Ўзбекистон чемпионати бошланади.
Эртага Германиянинг Дюссельдорф шаҳрида дзюдо бўйича “Катта Дубулға” туркумига кирувчи нуфузли турнир старт олади.
Ўзбекистон хоккей федерацияси раиси Бахтиёр Фозилов ҳамда раис ўринбосари Кирилл Матвеев кеча Москва шаҳрида Континентал хоккей лигаси раҳбари Дмитрий Чернишенко билан учрашув ўтказди.
Болгария пойтахти София шаҳрида бокс бўйича «Странджа» 70-халқаро турнир ниҳоясига етди.
Хабар бериб ўтганимиздек, 22-24 февраль кунлари Германиянинг Дюссельдорф шаҳрида дзюдо бўйича «Катта Дубулға» турнири бўлиб ўтади.
Болгария пойтахти София шаҳрида бокс бўйича «Странджа» халқаро турнири ўзининг энг қизғин палласига етиб келди. Бугун мусобақада финал баҳслари бўлиб ўтади. Ҳал қилувчи жангларга тўртта боксчимиз рингга кўтарилади.
Болгария пойтахти София шаҳрида бокс бўйича «Странджа» халқаро турнири ўзининг энг қизғин палласига етиб келди.
Мамлакатимизда йилқичилик ва от спортини оммалаштириш учун шарт-шароитлар ва инфратузилмани яратиш, мазкур спорт тури бўйича юртимизни халқаро спорт майдонларида муносиб равишда танитиш бўйича изчил чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.