Суперлиганинг 5-туридан ўрин олган “Пахтакор” – “Динамо” учрашуви бошланиш арафасида.
Ўзбекистон Суперлигаси “Андижон” ва “Насаф” жамоалари ўртасидаги баҳс бошланмоқда. Жамоаларнинг бошланғич таркиблари билан танишинг.
Бир оздан сўнг Ўзбекистон Суперлигаси 5-туридан ўрин олган "Андижон" ҳамда "Насаф" жамоалари ўртасидаги баҳс бошланади. "Соғлом Авлод" ўйингоҳи учрашувга тайёр.
Биласиз, Ўзбекистон Профессионал футбол лигаси миллий чемпионатларимиз учрашувларига мухлислар ташрифини кўпайтириш, миллий футболимизга бўлган жамоатчилик эътибори ва қизиқишини орттириш йўлида қатор лойиҳа ва ташаббусларни амалга ошириб келмоқда.
Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитаси президенти, Ўзбекистон футбол Ассоциацияси Биринчи вице-президенти Умид Аҳмаджонов бугун ишчи гуруҳ билан Андижонда бўлиб тургани ҳақида хабар берган эдик.
Мамалакатимизда футбол инфратузилмасини янада такомиллаштириш, болалар футболига эътиборни кучайтириш, барча қулайликларга эга стадионлар қуриш, мавжудларини жаҳон талабларига жавоб берадиган даражада мукаммал таъмирлаш, шунингдек, футболни янада оммалаштириш мақсадида Ўзбекистон футбол ассоциацияси томонидан бир қатор чора-тадбирлар амалга оширилмоқда.