ПФЛ расмий сайти сариқ карточкалари тўпланиб қолгани боис 23-тур ўйинларини ўтказиб юборадиган футболчилар рўйхатини эълон қилди.
Киритилди: 13:26, 24.09.2015. Ўқилди: 2987 марта. Фикрлар
22- турда Алишер Саматов, Санат Шихов, Дилшод Жабборов ва ҳужумчимиз Шаҳбоз Эркиновлар сариқ карточкалари сони тўрттага етганилиги боис "Насаф"га қарши ўйинни қолдириб юборишга мажбур бўлишади.
Киритилди: 13:22, 24.09.2015. Ўқилди: 2440 марта. Фикрлар
Футбол учрашувининг зерикарли кечишини ҳар ким ўзича изоҳлайди. Кимдир «Натижа аввалдан маълум бўлса, футболчилар майдонда жон куйдиришни исташмайди» қабилида фикр билдирса, бошқа биров «Мақсадсизлик ўйиннинг зерикарли тус олишига сабабдир», деб ҳисоблайди.
Киритилди: 13:18, 24.09.2015. Ўқилди: 3370 марта. Фикрлар
Бугун улуғ айём - Қурбон ҳайити нишонланмоқда.
Киритилди: 13:01, 24.09.2015. Ўқилди: 3199 марта. Фикрлар
Сариқ карточкалари сони 4тага етгани туфайли қуйидаги футболчилар Олий Лига 23-тур учрашувларини ўтказиб юборадилар, дейилади ПФЛ расмий сайтидаги хабарда.
Киритилди: 20:17, 23.09.2015. Ўқилди: 3875 марта. Фикрлар
26-сентябрь куни Ўзбекистон Биринчилигининг иккинчи босқичи иккинчи давра баҳсларига старт берилади. Дербидан бир неча кун ўтиб “Оқ-тепа” ва “Обод” яна ўзаро тўқнаш келишади.
Киритилди: 15:52, 23.09.2015. Ўқилди: 2736 марта. Фикрлар
"Бухоро" олий лиганинг навбатдаги турини яна ўз майдонида ўтказади. Бу сафар Муборакнинг "Машъал" жамоаси "Бухоро"га рақиблик қилади.
Киритилди: 15:37, 23.09.2015. Ўқилди: 2464 марта. Фикрлар
Эртага 23-тур ўйинларига старт берилади.
Киритилди: 15:32, 23.09.2015. Ўқилди: 4721 марта. Фикрлар
сони: 173 та.
Ўзбекистон чемпионатида муҳим палла бошланди. Чемпионат баҳслари якунланишига 8 тур қолган бўлса-да, совринли ўринлар ва Олий лигада қолиш учун кураш қизғин паллага кириди.
Киритилди: 15:23, 23.09.2015. Ўқилди: 2507 марта. Фикрлар
Ўзбекистон чемпионатидаги кичик танаффусдан фойдаланган аёллар жамоалари мамлакат кубогининг плей-офф сериясидаги ўйинларини ўтказишди.
Киритилди: 15:20, 23.09.2015. Ўқилди: 2730 марта. Фикрлар
"Машъал" клуби етакчиси Жаҳонгир Жиямуродов "Сўғдиёна"га қарши (0:0) бўлиб ўтган учрашувдан сўнг фикрларини билдириб ўтди.
Киритилди: 15:15, 23.09.2015. Ўқилди: 2558 марта. Фикрлар
Олий лиганинг 23-туридан ўрин олган “Насаф” – “Навбаҳор” беллашувини ФИФА рефереси Равшан Эрматов бошқариб боради.
Киритилди: 14:15, 23.09.2015. Ўқилди: 3087 марта. Фикрлар
22-турдан ўрин олган “Навбаҳор” ва “Пахтакор” жамоалари ўртасидаги учрашув кескинлиги ва тортишувли вазиятларга бой эканлиги билан ёдда қолганди. Эътиборли жиҳати, ўйиндан кейин ҳам айрим давраларда бу борадаги баҳс ва мунозаралар давом этмоқда.
Киритилди: 14:12, 23.09.2015. Ўқилди: 3893 марта. Фикрлар
ЎФФнинг собиқ бош котиби Зокир Қурбонов хотирасига бағишлаб, 2003 йилда таваллуд топганлар ўртасида ўтказилаётган турнирнинг иккинчи куни якунланди.
Киритилди: 14:07, 23.09.2015. Ўқилди: 2496 марта. Фикрлар
Сариқ карточкалари тўпланиб қолгани боис 23-тур ўйинларини бир қатор футболчилар ўтказиб юборишади.
Киритилди: 14:04, 23.09.2015. Ўқилди: 3178 марта. Фикрлар
Олий лига 22-турининг марказий ўйини «Локомотив» ва «Насаф» ўртасида кечди. Бу учрашувнинг аҳамияти жуда катта эди.
Киритилди: 13:58, 23.09.2015. Ўқилди: 2677 марта. Фикрлар
Олий лиганинг 23-турида “Насаф” Қаршида “Навбаҳор” жамоасини синовдан ўтказади.
Киритилди: 13:56, 23.09.2015. Ўқилди: 3873 марта. Фикрлар
Бугун, 23 сентябрь куни “Локомотив” ярим ҳимоячиси Санжар Шоаҳмедов ўз таваллуд айёмини нишонламоқда. Санжар бугун 25 ёшни қарши олди.
Киритилди: 13:47, 23.09.2015. Ўқилди: 2893 марта. Фикрлар
25 сентябрь куни "Пахтакор" олий лиганинг 23-турида "Металлург"ни қабул қилади.
Киритилди: 13:40, 23.09.2015. Ўқилди: 2419 марта. Фикрлар
“Локомотив”нинг икки футболчиси – дарвозабон Рустам Нартажиев билан ҳимоячи Сергей Прохоров уч ой малака ошириш мақсадида Англиянинг “Флитвуд Таун” клубига йўл олгани ҳақида хабар бериб ўтгандик.