Бундан бироз вақт олдин Намангандаги “Навбаҳор” ўйингоҳида давралар оралиғида “Навбаҳор” жамоаси сафидан ўрин олган янги футболчиларни таништирув маросими бўлиб ўтди.
Киритилди: 19:22, 12.08.2015. Ўқилди: 3324 марта. Фикрлар
Бугун Ўзбекистон Кубоги яримфиналининг биринчи учрашувлари бўлиб ўтади. Тошкентда "Пахтакор" Марказий стадионида "Пахтакор" - "Бунёдкор" ўртасида учрашув бўлиб ўтса, Қаршидаги "Марказий" стадионда "Насаф" жамоаси "Локомотив"ни қабул қилади.
Киритилди: 18:39, 12.08.2015. Ўқилди: 7894 марта. Фикрлар
18-тур доирасидаги «Қизилқум» - «Динамо» ўйини олдидан жамоамиз таркибида йўқотишлар мавжуд.
Киритилди: 15:31, 12.08.2015. Ўқилди: 3507 марта. Фикрлар
Қозоғистон ўсмирлар терма жамоаси ўртоқлик учрашуви таклифи билан “Бунёдкор” ФКга мурожаат этди.
Киритилди: 13:56, 12.08.2015. Ўқилди: 3363 марта. Фикрлар
Бугун Ўзбекистон кубоги ярим финалида “Насаф” Қаршида “Локомотив” билан ҳисоб китоб қилади.
Киритилди: 13:52, 12.08.2015. Ўқилди: 5231 марта. Фикрлар
Ўзбекистон U-19 ёшлар терма жамоаси Япониядаги "Balcom BMW" халқаро турниридаги иккинчи ўйинда Япония ёшлар терма жамоасини 1:0 ҳисобида мағлуб этди.
Киритилди: 17:42, 11.08.2015. Ўқилди: 6807 марта. Фикрлар
Ўзбекистон кубоги ярим финалидан ўрин олган “Насаф” – “Локомотив” учрашуви “Спорт” телерадиоканали орқали ёзиб олинган ҳолда намойиш этилади.
Киритилди: 17:11, 11.08.2015. Ўқилди: 7362 марта. Фикрлар
17-тур доирасидаги “Бунёдкор” – “Қизилқум” учрашуви стартидаёқ “қалдирғочлар” етакчиси Жавлон Иброҳимов жароҳат олиб алмаштирилди.
Киритилди: 16:18, 11.08.2015. Ўқилди: 5137 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол федерацияси , Терма жамоалар маркази ва вилоят футбол федерациялари ҳамкорлигида Ўзбекистон миллий терма жамоаси ўйинлари учун чипталар сотуви бўлади.
Киритилди: 15:38, 11.08.2015. Ўқилди: 7571 марта. Фикрлар
Бугун ўзбек футболи жамоатчилиги 1979 йилги авиафожиада ҳалок бўлган «Пахтакор» футболчилари яна бир бор хотирламоқда.
Киритилди: 15:36, 11.08.2015. Ўқилди: 4123 марта. Фикрлар
Сўнгги пайтларда “Бунёдкор” жамоасининг асосий таркибини клуб академияси тарбияланувчилари тўлдириб келишмоқда.
Киритилди: 11:53, 11.08.2015. Ўқилди: 4962 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол федерациясининг хабарига кўра, Японияда ўтаётган BMW Кубогида 1979 йилда авиаҳалокатга йилиққан "Пахтакор" жамоаси ёдга олинади.
Киритилди: 10:24, 11.08.2015. Ўқилди: 6651 марта. Фикрлар
1979 йилнинг 11 август санаси ўзбек футболи учун қора ҳарфлар билан ёзиб қўйилган. Ўша пайтда бутун халқнинг аза тутишига сабаб бўлган ҳодиса Днепродержинск осмонида содир бўлган. Ўшанда ўзбек футболи ифтихори саналган “Пахтакор” жамоаси аъзолари самода ҳалокатга учрашган. Бу ўзбек футболи учун катта йўқотишга айланган.
Киритилди: 09:43, 11.08.2015. Ўқилди: 6259 марта. Фикрлар
Бугун Ўзбекистон ёшлар терма жамоаси Япониянинг Хиросима шаҳрида давом этаётган халқаро турнирдаги иккинчи учрашувини ўтказади. Жасур Абдураимов шогирдлари Япония ёшлар терма жамоасига қарши майдонга тушишади.
Киритилди: 09:21, 11.08.2015. Ўқилди: 4985 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Кубоги ярим финал баҳсларини бошқариб борадиган ҳакамлар номи маълум.